סוף לסיוט: ‏נטלי ומורדי אוקנין שוחררו מהכלא ונחתו בישראל

לאחר מאמצים משותפים מול תורכיה, בני הזוג מורדי ונטלי אוקנין שוחררו ממעצר ונחתו הבוקר בישראל.


צילום: רשות שדות התעופה.

משר החוץ יאיר לפיד וראש הממשלה נפתלי בנט נמסר: "אנחנו מודים לנשיא תורכיה ולממשלתו על שיתוף פעולה ומקבלים בברכה את הזוג אוקנין.

אנו מבקשים להביע את הערכתנו הרבה למשפחת אוקנין על עמידה איתנה במצב המורכב ועל שיתוף פעולה פתוח וחם עם משרד החוץ.

תודה מיוחדת לנשיא המדינה הרצוג על פעילותו למען השבתם הביתה."

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ושר החוץ, יאיר לפיד, שוחחו עם שירז, בתה של נטלי אוקנין, ועם ערן, אחיה של נטלי, בזמן ההמתנה בשדה התעופה לנחיתת הזוג אוקנין.


מדברי ראש הממשלה, נפתלי בנט, בשיחה:

"שירז, בוקר טוב. נהדר לדבר איתך שוב.
את רואה, אמרתי לך שאנחנו עושים הכל, ובאמת עשינו הכל. את היית שותפה נהדרת. האיפוק של המשפחה היה חיוני מאוד בימים האלה.

תמסרי חיבוק בשמי לאופק הקטן. הנה, אמא ואבא חוזרים הביתה.

אני מקווה שיהיו לכם ימים רגועים עכשיו.
אני שמח שהם חוזרים אליכם".

שר החוץ, יאיר לפיד: "שירז וערן וכל המשפחה, אתם מדהימים. אני מתרגש איתכם, ליווינו אתכם כל השבוע, הבטחנו שנעשה הכל כדי להחזיר אותם אליכם והנה הם בדרך הביתה. חבקו אותם חזק גם מאיתנו".

נשיא המדינה יצחק הרצוג בטוויטר: "ברוכים השבים לישראל! 🇮🇱 נטלי ומורדי – כמה טוב שבאתם הביתה. מחבק אתכם ואת משפחתכם בחום. מברך את ראש הממשלה ושר החוץ וכל העוסקים במלאכת פדיון האסורים להשבתם של הזוג אוקנין הביתה. אני מודה לנשיא תורכיה ולממשלתו על שיתוף הפעולה".

(בתמונה: הזוג אוקנין במטוס לפני ההמראה עם אנשי משרד החוץ, רינה דג׳רסי-דביר, ראש החטיבה הקונסולרית וחיים לוי, ראש חטיבת משאבי אנוש פנים. צילום: משרד החוץ).

יו"ר עוצמה ח"כ בן גביר: "מברך על השחרור מודה להקב"ה ושמח בשמחת בני הזוג, אולם אסור שבפעם הבאה נתבסס על חסדי הטורקים האנטישמיים ששונאים את מדינת ישראל. צריך לפרסם אזהרת מסע על טורקיה ולקרוא לישראלים שלא לבקר שם. טורקיה היא מדינת אויב שמסוכנת לישראלים".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: