תגובות

ד"ר פרייס על חיסוני ילדים: "אין שום כוונה – לא לכפות ולא להכריח הורים"

משרד הבריאות מצהיר כי לא יכפה חיסוני ילדים על הוריהם ויבהיר לכל הורה שיש לו אוטונמיה על ילדו.

בדיון שהתקיים הבוקר בנושא מתן חיסונים לילדים בועדת הבריאות בהשתתפות ראש שירותי הבריאות ד"ר שרון אלרעי פרייס ומומחים נוספים אמר יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר: "אני בהחלט בעד חיסונים התחסנתי ואחסן גם את ילדיי, אבל לכפיית חיסונים אני מתנגד וחשוב שההורים ידעו שיש להם אופציה אחרת".


ד"ר פרייס השיבה לח"כ בן גביר: "אין שום כוונה לא לכפות ולא להכריח הורים, המטרה שלנו היא להראות את את הנתונים בצורה הכי שקופה והכי גלויה- מה הסיכון מהמחלה ומה הסיכון מהחיסון, ועכשיו כל הורה צריך לעשות את הבחירה".

במהלך הדיון התייחס בן גביר לאיומים על חייה של ראש שירותי הבריאות ד"ר שרון אלרעי פרייס ואמר: "עצם העובדה שאת מסתובבת עם אבטחה ופושעים מאיימים עלייך זאת בושה וחרפה, מה שנאמר בועדה לא אישי כלפייך, את עושה עבודת קודש, אבל אנחנו כאן לשאול שאלות ולקבל תשובות".

בדיון השתתפו חברי הכנסת גדי יברקן, ח"כ יעקב ליצמן, ח"כ אלון טל וח"כ לשעבר משה פייגלין.

במהלך הדיון על חיסוני ילדים עלתה בזום משתתפת בשם עו"ד ולנטינה נלין וטענה כי גורמים רבים, בהם רופאים ומדענים שרצו להשתתף בדיון סורבו. עוד טענה כי: "ד"ר שרון אלרעי פרייס היא לא אובייקטיבית, היא עובדת של חברת פייזר שמייצרת את החיסונים".


בתגובה לדברים אמרה יו"ר הוועדה ח"כ עידית סילמן: "לא אאפשר להכפיש או להביא האשמות חסרות בסיס כלפי עובדי ציבור והנהלת הוועדה. אין פה עניינים פוליטיים. זו ועדה שנועדה להגן על בריאות הציבור. הזמנו לכאן את הצט"ם, את ד"ר שרון אלרעי פרייס וגורמים שונים ומגוונים, יהיו כאן עוד דיונים ארוכים וכולם ישמעו. אני לא מוכנה לשמוע את הדברים האלה. לא אתן לומר שד"ר שרון אלרעי פרייס עובדת אצל פייזר. יש גבול לכל תעלול".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: