תגובות

כוחות צה"ל ומשטרת ישראל סיכלו הברחת נשק ואמל"ח בגבול הירדן

שוטרי יחידת גבולות של משטרת מחוז צפון בשיתוף כוחות חטיבת הבקעה והעמקים עצרו שני סוחרי נשק תושבי השטחים כשברשותם נתפסו 11 כלי נשק ותחמושת.

בעקבות פעילות משותפת עם לוחמי גדוד ״אריות הירדן״ זיהו הכוחות באמצעות תצפית של צה״ל תנועה חשודה של שני גברים כשברשותם תיקים.

שוטרי יחידת גבולות של מחוז צפון ארבו לחשודים והם נעצרו בסמוך לגבול כשברשותם נמצאו 11 כלי נשק ותחמושת:


▪️8 אקדחים.
▪️2 קלאצ’ניקוב.
▪️רובה סער אוטמטי מסוג m-16.

שני החשודים בשנות ה-20 תושבי השטחים יובאו מחר בבוקר לבית המשפט לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.

ממשטרת ישראל נמסר כי "התפיסה היא חלק מהפעילות הנרחבת שמבצעת משטרת ישראל לאיתור ותפיסת כלי נשק בלתי חוקיים. הפעילות מתבצעת לאורך כל שרשרת האספקה והשימוש בכלי הנשק, מהמקורות בשטחי הרשות הפלסטינאית ומעבר לגבול, בנתיבי ההברחה, דרך פעילות הסחר ועד מבצעי הירי עצמם.

הפעילות בגבולות מצטרפת למבצעי סוכן כנגד סוחרי הנשק, כגון מבצע "אושן" שבו נתפסו מעל 50 נשקים ונעצרו 60 סוחרי נשק ופעילות יום ימית לאיתור ותפיסת כלי נשק בישובי החברה הערבית.


מתחילת שנת 2021 סוכלו 19 הברחות על ידי יחידת הגבולות של מחוז צפון בשיתוף פעולה עם צה״ל. במסגרת הסיכולים נתפסו 137 אקדחים 20 רובי סער 79 קג חשיש בשווי של מליוני שקלים."

מדובר צה"ל נמסר: "תצפיות צה״ל וכוחות ימ״ר של משטרת ישראל זיהו לפני זמן קצר שני חשודים במרחב הגבול עם ירדן כאשר ברשותם אמצעי לחימה.

לוחמי צה״ל ושוטרים מיחידת יג"ל שפעלו במרחב, תפסו את שני החשודים בניסיון ההברחה ו-11 כלי נשק שונים: שמונה אקדחים, שני רובים מסוג קלאצ׳ניקוב ונשק מסוג M16.

החשודים והממצאים הועברו להמשך טיפול משטרת ישראל."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: