תגובות

תיעוד: ערבים ניסו לבצע לינץ בתלמידי ישיבת חומש

עשרות ערבים הגיעו סמוך לישיבת חומש ויידו אבנים לעבר התלמידים. התלמידים הגנו על עצמם עד להגעת כוחות הבטחון. ארגון השמאל הקיצוני יש דין מפרסם קטעי וידאו מגמתיים בהם נראים תלמידי הישיבה מגנים על עצמם ומרחיקים את הפורעיםיוסי דגן ראש מועצת שומרון: "ניצלו בנס"

אחד מתלמידי הישיבה רץ כדי לחלץ חבר שלו שנמצא סמוך לפלסטינים ומנסה לצלם תוך כדי. קרדיט תמונות ווידאו ישיבת חומש.

עשרות ערבים הגיעו היום לישיבת חומש ותקפו את תלמידי הישיבה באבנים ואלות. תלמידי הישיבה הזעיקו את כוחות הבטחון וניסו לחלץ חבר שלהם שהגיע לבדו מהצד השני של השער לחומש ונחסם ע"י הפורעים.

ארגון השמאל הקיצוני יש דין המוביל קמפיין להכפשת מדינת ישראל וההתיישבות ביו"ש, פרסם חלקי וידאו מגמתיים בהם נראים תלמידי הישיבה מגנים על עצמם מפני הפורעים ומנסים להרחיק אותם מהישיבה.


מנכל ישיבת חומש שמואל וונדי מספר: "בשעה 11:05, בשעה שתלמידי הישיבה היו עסוקים בלימוד תורה, נכנסו 5 רכבים פלסטינים לעבר הישיבה, בינתיים תלמיד אחר שהיה מחוץ לישיבה והגיע לבדו ניסה להכנס לישיבה אולם נתקל בפלסטינים. הלה ביקש סיוע מתלמידי הישיבה שהגיעו לעזור לו להכנס. ברגע שהתקרבו תלמידי הישיבה, יצאו הפלסטינים מהרכבים התנפלו על תלמידי הישיבה זרקו לעברם אבנים וניסו להכות אותם באלות. תלמידי הישיבה יצרו קשר עם כוחות הבטחון וניסו להרחיק את הפורעים עד להגעת כוחות הבטחון."

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "מדובר בסכנה בטחונית חמורה ועל הרשויות לפעול בהתאם. לצערי ההתיישבות כולה ולמעשה מדינת ישראל מתמודדת עם מסע דה לגיטימציה מתוזמר ומתוכנן של ארגוני השמאל הקיצוני שאף לא טורחים להסתיר זאת. ישיבת חומש היא קורבן נוסף של הקמפיין הזה. אולם אנחנו החלטנו לשים לזה סוף. אני קורא לממשלת ישראל ולרשויות החוק לפעול מיידית לעצירת מסע הדה לגיטימציה הזה, ויצירת הפרובוקציות במרחב, זוהי התנהלות שמסכנת את כולנו".

מדובר צה"ל נמסר: "כוחות צה״ל הוזנקו מוקדם יותר היום למרחב ״חומש״ שבמרחב החטיבה המרחבית ״שומרון", בעקבות דיווח על עימות אלים בין מתיישבים לפלסטינים שכלל יידוי אבנים הדדי וירי באוויר על-ידי המתיישבים. העימות התפזר. כוחות צה"ל נמצאים כעת במרחב."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: