תגובות

תיעוד של קולות ירי: ‏שני פצועים בריב בין משפחות חמולות בסורוקה – 19 נעצרו

‏‏קטטה פרצה לפני זמן קצר בין שתי משפחות מרהט בבית החולים סורוקה בבאר שבע. במהלך הקטטה נפצעו 2 צעירים תושבי רהט מדקירות והם נזקקו לטיפול רפואי. בתיעוד מהמקום נשמעו קולות ירי.

כוחות רבים של משטרת ישראל הגיעו למקום והסדר הושב על כנו. כוחות משטרה רבים עדיין במקום ובמהלך הפעילות, 19 חשודים נעצרו/עוכבו במעורבות באירועים. המשטרה פתחה בחקירת האירוע.


קרדיט צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים.

ממשטרת ישראל נמסר: "אנו פונים לציבור לדווח באופן מיידי למוקד 100 על כל מפגע בריונות או אלימות ולסייע במאבק הנחוש בפשיעה למען בטחון הציבור ואיכות חייו."

דברי ניצב משנה טירן יהוד מפקד תחנת באר שבע. צילום- דוברות המשטרה.

מבית החולים סורוקה נמסר: "ארבעה נפגעים פונו למלר״ד סורוקה בעקבות האירועים שהתרחשו ברחבה שמחוץ למיון. שניים סובלים מפצעי דקירה ושניים סובלים מחבלות. כולם במצב קל. אין פגיעה באנשי צוות. כוחות משטרה הוזעקו למקום. בית החולים פתוח למטופלים ולמבקרים.
שוטרים נמצאים במקום והושגה שליטה על האירוע."

ד״ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה:
״אנחנו מוקיעים ומודאגים מגילוי אלימות קשה זו שאירעה בשטח המרכז רפואי. זו חציית קו אדום ואנו דורשים שיינקטו פעולות נמרצות לשמירה על שלום באי בית החולים וצוותו״.

אורטל פרלמן שמואלי וג'ולי קייט מראשי "הפורום לקידום הנגב" אמרו בתגובה: "האלימות הפושעת ממשיכה להרים ראש ונראה שלשום גורם לא אכפת. הגיע הזמן לפעילות מהירה של כוחות הביטחון והממשלה. לא יעלה על הדעת שבית החולים סורוקה יסגר בגלל ריב חמולות. הטירוף חוצה פה כל גבול אפשרי. דם תושבי הנגב הפקר".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "תוצאות ההזנחה הפושעת ניכרות בשטח. המשטרה צריכה לירות בכל מחבל שיורה, מיידה אבנים ומסכן חיי אדם".


ח"כ בן גביר הוסיף: "הדרום בוער לא רק מהיום, בגלל שיש אבדן משילות. אם המשטרה לא יכולה לטפל במצב, כי יש מפכ"ל שלא מתפקד, שיניח את המפתחות וילך הביתה".


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: