תגובות

פה אחד: הצעת החוק של גדעון סער להגבלת כהונת ראש ממשלה ל-8 שנים עבר בועדת השרים לחקיקה

ועדת השרים לחקיקה אישרה פה אחד את הצעת החוק של סגן רה״מ ושר המשפטים גדעון סער להגבלת כהונת ראשי ממשלה.

"שלטון ממושך הוא סכנה לחירות האומה ולמוסר בניה. הוא מוליד שחיתות״ (מנחם בגין ז״ל)," אמר גדעון סער והוסיף: "בדיוק כפי שהבטחתי בבחירות אישרנו כעת פה אחד בוועדת השרים לחקיקה את הצעת החוק שלי להגבלת כהונת ראש הממשלה ל-8 שנים."


עוד הוסיף: "הגבלת כהונה (במקום כהונה ללא הגבלה) היא עקרון חשוב בבסיס התפיסה שהשלטון יפעל לטובת האזרחים במקום למען עצמו ושרידותו. נמשיך לחזק את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית״, סיים.

בליכוד אמרו בתגובה: "ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו שולל חוק הגבלת כהונה כלשהו, בין אם זה חל עליו ובין אם לאו. דמוקרטיות פרלמנטריות אינן מגבילות כהונות של ראשי ממשלה אלא משאירות לציבור את ההחלטה לבחור בבחירות חופשיות מי ימשיך להנהיג אותו בכל פעם. כך למשל אזרחי גרמניה בחרו שוב ושוב בקנצלרים קוהל ומרקל לכהונות של 16 שנה וכך גם אזרחי קנדה שבחרו בפייר טרודו לכהונה של 15 שנה. איש לא חשב שקנדה וגרמניה אינן דמוקרטיות למופת. הניסיון של מי שאינו עובר את אחוז החסימה להגביל את בחירת הציבור באשר למי שינהיג אותו הוא אנטי דמוקרטי בעליל."

שר הביטחון, בני גנץ: "‏מברך את שר המשפטים גדעון סער ואת ועדת השרים לחקיקה על קידום החוק להגבלת כהונת ראש ממשלה. זה חוק נכון וראוי. שלטון ארוך מדי מביא לסיאוב ועשוי להביא גם לשחיתות. ההגבלה תשפר את הממשל התקין ותשרת את אזרחי ישראל. נעשה כל מה שנדרש בכדי שהצעת החוק תקודם ותיכנס לספר החוקים בהקדם."

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה : "מארה"ב לא צריך ללמוד את הדברים הרעים. חוק השולל הגבלת כהונה מנוגד לתכליתה של הדמוקרטיה, כי לאנשים יש זכות לבחור את מי שהם רוצים".

ח"כ בן גביר הוסיף: "אחרי שגנבו את קולות הבוחרים, עכשיו מנסים בממשלה לגנוב, גם את זכות העם לבחור לראשות הממשלה. החוק הזה הוא אסון לדמוקרטיה ופגיעה בחופש הבחירה. שנאת נתניהו מעבירה את הממשלה על דעתה. בושה."

(קרדיט צילום: נועם מושקוביץ דוברות הכנסת)אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: