תגובות

ארגוני המחנה הלאומי לשר הביטחון: "אל תיתן יד לפרובקציות של ארגוני השמאל הקיצוני"

ארגוני המחנה הלאומי שלחו אמש (ה') מכתב דחוף לשר הביטחון בני גנץ בעקבות הפרובוקציות הצפויות של ארגוני האנריכסיטים הפועלים באלימות נגד המתיישבים ביהודה ושומרון.

מזה מספר שנים שפרובוקטורים מארגוני השמאל הקיצוני מגיעים לאזור מועצת הר חברון ומבעירים את השטח, אירועים אשר התגברו בצורה משמעותית בשנה האחרונה.

בין ארגונים אלו ניתן למנות את: מחזקים, עומדים ביחד, לוחמים לשלום, j street Israel, יש דין, אימהות נגד אלימות, זזים, האגודה לזכויות האזרח בישראל, מחסום ווטש, רבנים למען זכויות אדם, שלום עכשיו, שוברים שתיקה וארגונים נוספים.


במכתב ארגוני המחנה הלאומי לשר הביטחון נכתב כי: "אנו דורשים ממך להפעיל את סמכותך ולנקוט בצעדים מניעתיים ודחופים על מנת למנוע את הפרובוקציות ופעולות ההסתה של אנשי השמאל הקיצוני אשר מסיתות באופן קבוע את תושבי האזור הערבים ומתוכננות בסוף השבוע הקרוב בשטח מועצה אזורית הר חברון.
הפרובוקטורים בשילוב אנשי הרשות הפלסטינית ופרובוקטורים ערבים באזור החלו בשורת אירועי הפס"ד ופרובוקציות כנגד המתיישבים באזור".

עוד הדגישו בארגוני המחנה הלאומי כי: "הפרובוקטורים מבעירים את השטח באופן יום יומי. מדובר בקמפיין מאורגן ומתוכנן של ארגוני השמאל והרשות הפלסטינית, במהלכו נערכות תקיפות נגד מתיישבים יהודים על מנת לגרום להם ולחיילי צה"ל אשר מסכנים את נפשם לטובת הציבור להגיב, ולהציג את תגובתם בצורה מסולפת בתקשורת.כמי שאחראי על חיילי צה"ל ועל צה"ל הריבון בשטחי יהודה ושומרון ביכולתך לפעול לסיכול פעולות האלימות הערבית והפרובוקציות של השמאל הקיצוני המתוכננות אף בסוף השבוע הזה. אנו קוראים לך להבהיר באופן פומבי וחד משמעי כי לחיילי צה"ל יש את הסמכות והחובה לעצור את הפרובוקטורים מהשמאל הקיצוני ולהוציא צווי הרחקה נגד גורמים מסיתים אשר אינם תושבי האזור וכל הגעתם לאזור היא למטרה זו, פעולות אשר יורידו את רמת האלימות בצורה משמעותית.
שמירה על ביטחונם ושלומם של המתיישבים בשבת הקרובה ובכל יום היא אחריותך כשר הביטחון, אנו מחזקים את ידך ואת ידי כוחות הביטחון במאבק נגד הארגונים המסיתים".


בין הארגונים שחתמו על המכתב לשר הביטחון: הפורום המשפטי, ארגון "עד כאן" פרויקט DMU, לביא, אם תרצו, רגבים, לך ירושלים, השומר יו"ש, ישראל שלי, שומרים על ההר, מועצה אזורית הר חברון והשומר יו"ש.

גלעד אך מנכ"ל ארגון עד כאן אמר כי: "ארגוני השמאל הקיצוני, הרשות הפלסטינית דרך הוועד נגד הגדר וההתנחלויות, תושבים ערבים מקומיים וארגונים זרים אנטישמיים, פועלים יחדיו בצורה מתוכננת במטרה מוצהרת להביא לסיום השלטון היהודי ביהודה ושומרון, ובמטרה לא מוצהרת לפגוע בחוסנה של מדינת ישראל.
מטרתם לא רק להשחיר את המתיישבים אלא גם את חיילי צה"ל ומדינת ישראל. לא ניתן לכך יד".

מפרויקט DMU נמסר: "פעילי שמאל קיצוני, ארגונים זרים והועד נגד גדרות והתנחלויות של הרשות הפלסטינית בצירוף פעילים מקומיים, מפעילים קמפיין ממומן, מאורגן ומכוון נגד המתיישבים וחיילי צה"ל. פעולה נגד אותם פרובוקטורים תעזור באופן ישיר להרגעת השטח ולהחזרת השלווה ויחסי השכנות הטובה ברחבי יהודה ושומרון".

עו"ד יותם אייל מנכ"ל הפורום המשפטי למען ישראל: במשך שנים ארוכות פועלים ארגונים קיצוניים כדי להצית את השטח ולהשחיר את פני המתיישבים ביהודה ושומרון, מדובר בדברים ידועים אשר יכולים להיעצר בצורה פשוטה על ידי שר הביטחון ובכך למנוע התנגשויות בין מתיישבים לפלסטינים, כל שנדרש הוא רק החלטה של שר הביטחון להרחיק את הפעילים המסיתים.
אנו קוראים לשר הביטחון לפעול נגד הארגונים המסיתים.

המכתב:אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: