תגובות

שר התפוצות בוינה: ״המילה יהודי היא עכשיו הקללה המובילה באצטדיוני הכדורגל באירופה״

״המילה יהודי היא עכשיו הקללה המובילה באצטדיוני הכדורגל באירופה״, כך אמר הבוקר (ה') שר התפוצות בטקס שנערך בכיכר היהודים בוינה, בשבוע בו אוסטריה מציינת 83 שנה לליל הבדולח.

בטקס קיבלה התאחדות הכדורגל האוסטרית על עצמה את הגדרת IHRA למאבק באנטישמיות. במקביל נערך בוינה כינוס היברידי של 50 מועדוני ספורט מובילים באירופה, בהשראה מועדון הכדורגל צ'לסי ובו מועדונים נוספים הצטרפו להגדרת האנטישמיות והתחייבו להיאבק בתופעה במגרשי הכדורגל.


בטקס בוינה נכחו סגן הקנצלר ורנר קוגלר, יו"ר התאחדות הכדורגל האוסטרית, שרים ובכירים מהממשל האוסטרי. מהצד הישראלי נכחו שר התפוצות, ד"ר נחמן שי ואורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל הישראלית לצד שגריר ישראל באוסטריה מרדכי רודגולד. הטקס מתרחש יום לפני משחק מוקדמות המונדיאל בין ישראל לאוסטריה.

שר התפוצות ד״ר נחמן שי: ״המילה יהודי היא עכשיו הקללה המובילה באצטדיוני הכדורגל באירופה" אמר השר בנאומו "ביטויי האנטישמיות מתחילים בגבולות המגרש, עוברים לקהל האלפים באצטדיון ומתפשטים הלאה למיליוני בתי אב בכל אירופה. המסע לעקירת השנאה והאנטישמיות הוא משימה עליונה שמדינת ישראל לוקחת על עצמה בשיתוף עם מדינות וארגונים בינלאומיים"

יו"ר ההתאחדות אורן חסון: "הכדורגל הוא אמצעי נפלא למאבק של אוהבי האדם באשר הוא בכל מי שמבקשים להפריד, להחריג ולאיים על מרקם אנושי בין שווים. הייתה לי הזכות לספר למשתתפים על הדוגמה הנפלאה של נבחרות ישראל לחיים משותפים, ולהציג את הפנים היפות של החברה הישראלית ומדינת ישראל״.

הגדרת IHRA (הברית הבינלאומית לשימור זכר השואה) קובעת כי אנטישמיות היא תפיסה מסוימת אודות יהודים, שיכולה לבוא לידי ביטוי כשנאה כלפי יהודים. ביטויים מילוליים ופיזיים כלפי יחידים, יהודים או לא-יהודים, ו/או נגד רכושם, נגד מוסדות הקהילה היהודית ונגד מוסדות ואתרים דתיים.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: