תגובות

אחרי הביקור אצל אבו-מאזן: 5 חברי קונגרס בכירים נפגשו עם ראש מועצת בנימין בבניין המועצה

משלחת חברי קונגרס בכירים המבקרים בישראל הגיעו לבנין מועצת בנימין לשיחה עם ישראל גנץ ראש מועצת בנימין על אתגרי האזור.

מלאני סטנסבורי, רוזה דלאורו, מרק פוקן, ברברה לי ומונדריי ג׳ונס – חמישה חברי קונגרס מטעם המפלגה הדמוקרטית המחזיקים בתפקידי מפתח בבית הנבחרים מלווים בימים אלו בישראל ע"י השדולה האמריקנית המזוהה עם השמאל הפרוגרסיבי – ג'יי סטריט.


חברי הקונגרס מסיירים בירושלים וברמאללה ועוסקים בנושאים הקשורים לסכסוך הישראלי-ערבי.

שלשום (רביעי) ביקרו חברי הקונגרס בבנימין לשיח עם ראש המועצה. הם הגיעו לבניין המועצה האזורית בנימין שם אירח אותם ראש המועצה ישראל גנץ, ושמעו ממנו סקירה על אתגרי ההתיישבות, צפו בעובדות, בתמונות ובנתונים מהשטח.

הפגישה התקיימה לאחר שגנץ חזר מביקור בארה״ב שם הידק את הקשרים עם חברים בבתי הנבחרים בארה"ב.

בשיחה הוא סקר את בעיית פיתוח התשתיות וסיפר על הקפאת המצב שמביאה למחסור חמור אף בצרכים ההומניטריים ביותר כמו אספקת מים לתושבים היהודים וגם לערבים.


הוא ציין את פיתוח הכבישים: "יש כאן מחסור חמור בפיתוח כבישים. לא משנה מה צבע לוחית הזיהוי של האוטו שלך, כולנו נוסעים בכבישים רעועים שלא טופלו כבר 40 שנה. יש הרבה תאונות, כי הכבישים לא מותאמים לגודל האוכלוסייה. אין מקום בעולם שהאוכלוסייה גדלה במשך שלושה עשורים אך התשתיות דורכות במקום, והמפסידים אלו היהודים והערבים שחיים כאן. אני עוסק המון בפיתוח כבישים ובמציאת פתרונות לאתגרי התנועה ואני מועיל בזה גם לערבים, אז מדוע להקשות עלינו?".

ראש המועצה סקר את נושא איכות הסביבה ובניגוד להצגה השקרית של הרשות הפלסטינית בועידת האקלים בגלאזגו הציג תיעוד לזיהום מערכתי מצד הרשות הפלסטינית. גנץ הראה תמונות וסרטונים של שריפת פלסטיק, זיהום נחלים ופגיעה באקוויפר ההר.

עוד סיפר כי בעקבות הרצח של ינאי וייסמן (בפיגוע דקירה בשער בנימין) החליט ליזום הקמת מרכז רפואי בשער בנימין שישרת את כולם. "אני צריך לנסוע לגייס לזה כסף בעצמי, כי זה "עניין רגיש"" אמר.

חברי הקונגרס התעניינו באתגרים הללו ושאלו על ההתמודדות ועל המורכבות של ניהול החיים באזור כזה אותו הגדירו בשיחה כ"שנוי במחלוקת". גנץ השיב והסביר כי השאלות הפוליטיות הגדולות לא מתחברות ואף סותרות את אתגרי החיים, גם של היהודים וגם של הערבים, ומי שירצה להשפיע ולהועיל צריך להכיר את הדברים מקרוב. אני כאן כדי לפתח את האזור. סבתי ניצולת שואה אני מרגיש ממשיך שלה כאן באדמה הזו בלב ארץ ישראל".


צילום: טל שחר.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: