תגובות

שבוע לאחר שסיימה קורס מד"א: סייעת הצילה את חייה של ילדה בת ה-4 שנחנקה בגן

זוהר אזולאי, סייעת בגן הילדים בקריית מלאכי, סיימה בשבוע שעבר בהצלחה קורס עזרה ראשונה של מד"א. ימים ספורים לאחריו, היא עמדה מול מקרה חירום אמיתי – והצילה חיים בזכות הידע שרכשה בקורס

רומי (4) החלה להיחנק בארוחת הצהריים בגן. זוהר הסייעת שנכחה בגן הבינה את חומרת המקרה והחלה לבצע פעולות להוצאת הגוף הזר ולהשבת הנשימה הסדירה לילדה, תוך הזמנת אמבולנס מד"א. זוהר ביצעה היימלייך, בסופו הילדה חזרה לנשום כרגיל וחייה ניצלו.


על המקרה, סיפרה זוהר: "הילדים היו בשקט והכל היה כרגיל, עד שפתאום ראיתי את רומי נחנקת ומשתעלת לאחר שאכלה שניצל. רצתי אליה והיא סימנה שקשה לה לנשום. מיד הזעקנו את מד"א והתחלתי לבצע היימלייך, כמו שלמדתי בקורס שסיימתי במד"א בשבוע שעבר, כדי להוציא את הגוף הזר. התחלתי לטפל בה עד שהאוכל יצא. אני מאוד שמחה שהצלחתי להציל חיים ואני מבינה היום את חשיבות הידע של קורס מד"א. זו סיטואציה מלחיצה, אבל ידעתי שאין ברירה ושאני חייבת לפעול בקור רוח ובמקצועיות. בזכות ההכשרה שעברתי במד"א, הצלחתי למנוע אסון וטרגדיה – אני קוראת לכל אזרחי ישראל שנחשפים לסיפור הזה לקום ולהירשם לקורס החשוב של מגן דוד אדום".

חובש בכיר במד"א יוסף סמדג'ה, רומי (4), והסייעת זוהר אזולאי | צילום: דוברות מד"א.

יוסף סמדג'ה, חובש בכיר במד"א: "אין ספק שזוהר היא גיבורת היום, שהצילה את החיים של רומי במקצועיות ומהירות. כשהגענו, זוהר סיפרה לנו על הפעולות שביצעה ופשוט לא היה עוד צורך בידע שלנו. אני קורא לכל האזרחים ללמוד קורס עזרה ראשונה במד"א – זה פשוט מציל חיים".

ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר: "הסייעת היקרה זוהר אזולאי הפגינה תושייה רבה, הרבה בזכות קורס עזרה ראשונה שעברה לאחרונה במד"א. עליה נאמר 'כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם מלא'. הענקתי לה זר פרחים כאות הוקרה על הצלת הילדה הקטנה ובקרוב נוציא קורס עזרה ראשונה נוסף עבור הסייעות"

אלי בין, מנכ"ל מד"א: "מקרה החירום בגן הילדים יכול היה להסתיים בקלות בטרגדיה, אך הודות לידע שרכשה זוהר בקורס מד"א – היא הצילה את חייה של רומי. אני קורא לאזרחי ישראל לגלות אחריות וערבות הדדית ולרכוש את הכלים בעזרתם גם הם יוכלו לעזור לאחר בעת צרה. ידע הוא כוח, ובמקרה הזה הוא הופך את האסון לנס".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: