תגובות

ניצחון לאופוזיציה: בתמיכת ח"כ מרע"מ – הצעת חוק להקמת ביה"ח בסח'נין אושרה בקריאה טרומית

בתום דיון סוער מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק הקמת בית חולים בעיר סח'נין (תיקוני חקיקה), התשפ"א-2021 של חבר הכנסת איימן עודה. למרות התנגדות הקואליציה, ח"כ מאזן גנאים מרע"מ, שכיהן בעבר כראש עריית סח'נין, הצביע בעד וההצעה אושרה על חודו של קול כאשר 51 חברי כנסת תמכו לעומת 50 שהתנגדו. ההצעה תועבר לוועדת הכנסת.

מוצע כי המנהל הכללי של משרד הבריאות יורה על הקמת בית חולים בעיר סח'נין. כמו כן, מוצעים תיקוני חקיקה לחוק התכנון והבניה ולחוק רשות מקרקעי ישראל על מנת לזרז את הליך ההקמה.


בדברי ההסבר נכתב: "העיר סח'נין והיישובים שבקרבתה מאופיינים בשנים האחרונות בגידול ניכר באוכלוסייתם, גידול שיצר פער בין האוכלוסייה הגדלה ובין שירותי הרפואה הניתנים בעיר ובסביבתה. המרחק מיישובים אלה לבית חולים הוא גדול, מה שגורם לקיפוח חיי אדם בשל זמן ההגעה לבית החולים ובשל הפגיעה באיכות הטיפול הרפואי. כיום, אין ולו בית חולים ממשלתי אחד באף יישוב ערבי.

העיר סח'נין היא עיר מרכזית שממוקמת באזור הסובל מהיעדר רפואה ציבורית ובתי חולים ממשלתיים, בין היתר משום שהיא מרוחקת כארבעים ק"מ מבית החולים הציבורי הקרוב ביותר המשרת את האזור. אזור הגליל מחולק בצורה שאמורה לתת מענה רפואי לאוכלוסייה שגרה בו, למעט אזור זה.

הקמת בית חולים ציבורי בעיר סח'נין כאמור תשרת את תושבי האזור, יהודים כערבים כאחד, ותהיה לה תרומה מכרעת להנגשת הבריאות הציבורית לאזרחי המדינה הערבים באזור זה במיוחד."

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר בתגובה להצבעתו בעד הקמת בית החולים בסכנין: "כפי שאמרתי וחזרתי לאורך כל השנים, אין לי כל בעיה עם ערבים כערבים. הקמת בית חולים בסכנין אינה סותרת את אמונתי, אבל יש לי בעיה עם מי שנלחם במדינת ישראל ועם מי שפועל נגד עם ישראל, אותו אני רוצה לזרוק מכאן. כמו כן יש לי בעיה עם הממשלה הזאת וההצבעה היום מקדמת את סופה".(צילום: נועם מושקוביץ ודני שם טוב – דוברות הכנסת).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: