מחבל שדקר תושב לוד שוחרר ממעצר. משפחת הפצוע: "לא מתקבל על הדעת"

בימ"ש העליון שחרר ממעצר קטין החשוד בדקירת תושב לוד במהלך מבצע שומר החומות, לאחר שביהמ"ש המחוזי הורה לעצרו עד תום ההליכים נגדו. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "מדינת ישראל הפכה לגן עדן עבור הטרוריסטים".

קטין החשוד בדקירת תושב לוד במהלך מבצע שומר החומות שוחרר אתמול (ג') ממעצר בהחלטת בית המשפט העליון, לאחר שסנגוריו ערערו על החלטת בית המשפט המחוזי לוד להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. הקטין, בעל עבר פלילי המוכר לרשויות ומואשם במעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, ישוחרר ממעצר וישהה בהוסטל.

בדיון שהתקיים הבוקר (ד') על תנאי שחרורו של החשוד ליווה את המשפחה עו"ד נתי רום מטעם ארגון חוננו. לדבריו "מעורר חלחלה לראות מחבל בן 17 וחצי מחייך ויוצא להוסטל, כאשר נערים צעירים בני 13-14-15 נשארים במעצר על הפגנות לא חוקיות".


משפחתו של הפצוע, נשוי ואב לחמישה ילדים, מחתה על שחרור החשוד "אנחנו מאוכזבים מהחלטת בית המשפט העליון לשחרר את הקטין למעצר בית. נפגע העבירה נמצא עדיין במצב קשה, ולעומתו יצא ממעצרו מי שניסה לרצוח אותו על רקע לאומני. מדובר במחבל עם עבר של אלימות לאומנית, ועל רקע העבר הזה היה מצופה מביהמ"ש העליון לא להפוך את החלטת ביהמ"ש המחוזי ולהשאירו במעצר עד תום ההליכים".

עוד הוסיפה המשפחה "המחבל הינו אדם עם מסוכנות, אי אפשר לשחרר אותו. לא מתקבל על הדעת שהוא ישוחרר ונפגע העבירה עדיין פגוע וכל ידיעה כזו מחמירה את מצבו. אם עבירות אלימות קודמות כנגד יהודים לא מהוות סיבה מצדקת למעצר עד תום ההליכים, מה כן? רצח?".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הפצוע ומשפחתו כנפגעי עבירה מתח ביקורת חריפה על שחרור החשוד "בלתי מתקבל על הדעת שמחבל שנאשם במעשה טרור של דקירת יהודי והינו בעל עבר של מעשי אלימות רבים כנגד יהודים ישוחרר ממעצר בכלא, בעוד שסבלו של נפגע העבירה שחייו כמעט נלקחו ממנו ושמאז האירוע לא התאושש והוא ומשפחתו סובלים – ימשך. בית המשפט רואה לנגד עינו את רווחת חייו של המחבל הארור על פני הפגיעה הקשה בנפגע האיבה ומשפחתו. לצערנו מדינת ישראל הופכת לגן עדן עבור הטרוריסטים הפועלים להשמדת העם היהודי".

התקיפה אירעה במהלך מבצע שומר החומות, בעיר לוד. תושב העיר היה בדרכו להביא רכב על מנת לחלץ את משפחתו מהפרעות אותם חוו בלילה הקודם, בעת שהותקף על ידי מספר פורעים ערבים. אחד מהפורעים דקר אותו בגבו.

הפצוע פונה לבית החולים אסף הרופא, וסובל עד היום מהשלכות הפיגוע. נגד הקטין החשוד הוגש כתב אישום בגין מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, וביהמ"ש המחוזי הורה לעצרו עד תום ההליכים. כאמור, ביהמ"ש העליון הפך את החלטת המחוזי והורה לשחררו לחלופת מעצר.(צילום של פצוע בפיגוע ירי בלוד. קרדיט: אלעזר ריגר.)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: