תגובות

"אין חיסון שלישי לצעירים בחו"ל": ח"כ אייכלר דרש לאשר כניסה לישראל למחלימים או למחוסנים פעמיים

ח"כ הרב ישראל אייכלר דרש במליאת הכנסת, לאשר כניסה לישראל למחלימים או למחוסנים פעמיים. זאת בגלל שבחו"ל עדיין לא נותנים חיסון שלישי לצעירים: "אדוני שר המשפטים, בשדה התעופה ישנה הפרת זכויות אדם. מגרשים יהוגים חזרה במטוסים ולא מאעמי בריאות" פתח ח"כ הרב אייכלר את נאומו. "מאז הקורונה ובשם הבריאות נשללו הרבה זכויות אדם, בטיעונים ובטענות שאין להם שום קשר לבריאות. אפשר להביא דוגמאות רבות, אבל אני רוצה להתמקד במה שקורה עכשיו.


"בראשון לנובמבר הודיעה מדינת ישראל שהיא פותחת את שעריה לקבוצות תיירים מחלימים ומחוסנים. מה שקרה ש"פתיחת השערים" לתיירים, ביטלה זכויות כניסה לאזרחים מחו"ל  שאושרו להיכנס עד היום.
ילדים שבאים לבקר את הוריהם הקשישים, אחים שרוצים לבוא להשתתף בשמחות או באבל, או סבתות שרוצות לבוא ולבקר את נכדיהם שנולדו זה עתה. כל אלו שאושרו לפני "פתיחת השערים" – בוטלו.

"רק היום נשלחו חזרה אנשים צעיגים שהגיעו מטורנטו ומארה"ב בגלל שהם אין נותנים להם חיסון שלישי. כולם יודעים שבארה"ב טרם אישרו את החיסון השלישי. ובכל זאת מגרשין אותם חזרה בטיסה. והפקיד אומר, מה אני יכול לעשות? אלו הן ההוראות.

ח"כ הרב אייכלר תמה: "הגשתי שאילתה דחופה לשר הבריאות: מדוע מופלים כל אותם מחוסנים ומחלימים? במה הם שונים ממחוסני ספוטניק, שטרם אושרה ע"י ה-FDA ובכל זאת בעוד שבוע יוכלו להיכנס לישראל בכפוף לבדיקה סרולוגית? במה שונים אותם מחלימים או מחוסנים, שלא קיבלו חיסון שלישי – כי לא מאפשרים להם! או שהחלימו ולצערם כבר עברו יותר משישה חודשים – ולא מאשרים להם חיסון נוסף! מדוע שלא ייכנסו על בסיס תוצאה חיובית של בדיקה סרולוגית המאשרת שיש להם נוגדנים ברמה גבוהה"?!

ח"כ הרב אייכלר סיפר: "אני מוצף בפניות רבות של אזרחי ישראל שגרים בארה"ב, או אזרחי חוץ, שמבקשים לבוא ארצה בכפוף לבדיקה סרולוגית. הגשתי כאמור שאילתה דחופה.

"אני מבקש ממנכ"ל משרד הבריאות נחמן אש מעל במה זו: אפשר לאנשים שנתקעו בחו"ל לשוב לביתם ולהיכנס לארץ על בסיס בדיקה סרולוגית, בלי הבדל אם הם מחלימים, מחוסנים בספוטניק או בכל חיסון אחר. אלו זכויות אדם בסיסיות".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: