תגובות

ח"כ מרב מיכאלי על מתווה הכותל: "אנחנו עובדים על מימוש הסעיף בהסכם הקואליציוני למימוש מתווה הכותל"

ח"כ מרב מיכאלי אמרה היום על מתווה הכותל בישיבת הסיעה היום: "אנחנו עובדות על מימוש הסעיף בהסכם הקואליציוני של מפלגת העבודה למימוש מתווה הכותל, תוך כדי שמירה על יציבותה של הקואליציה הזאת.

על ביטול ההטבה במס רכישה: לפני שנה וחצי ביקרתי את על ההנחה המעוותת והשערורייתית שניתנה לרוכשי דירות שנייה ושלישית עד 16 מיליון ש״ח, אתמול ביטלנו אותה ובמקביל הפסקנו את הפינוי בכפיה של דיירי ודיירות הדיור הציבורי.


על קידום זכויות סוציאליות לעצמאיות ועצמאים: לפני שבע שנים הנחתי לראשונה הצעת חוק שמפלגת העבודה תמכה בה לזכויות סוציאליות מלאות לעצמאיות ועצמאים. מפלגת העבודה מאז ומעולם תמכה ללא סייג בזכויות עובדות ועובדים. עכשיו, אנחנו מתחילות ומתחילים לתקן את העיוות הזה.

על שינוי סדרי העדיפויות: בתמונה הרחבה, שנים הוזנחו כאן הנגב והגליל. מפלגת העבודה בתוך הקואליציה הזו עושה הכל כדי שההשקעה תחזור לנגב ולגליל וליישובים הקיימים שם – זו הציונות האמיתית וזה מה שמדינת ישראל צריכה היום.

על מינוי יעל ארד: הפעם הראשונה שיש לנו אישה בראש הוועד האולימפי. אישה שהיא דוגמה וסמל למצוינות אישית, לשבירת תקרות זכוכית ואחרות, להישגים ישראליים שהם מקור וגאווה לכולנו."

הנאום המלא:
ברוכות וברוכים הבאים לאחרי התקציב חברות וחברים.
אחרי שעבר התקציב מפלגת העבודה ממשיכה להיות מחויבת לקיומה וליציבותה של הממשלה המאוד חשובה הזאת שהקמנו ביחד. ביום שישי האחרון אנחנו נעננו לפנייתו של נשיא המדינה יצחק הרצוג שהבטיח לקיים דיונים מעמיקים על מהי הדרך הנכונה ביותר שתאפשר לכל אחד ואחת להתפלל, לממש חופש דת, חופש פולחן, חופש אמונה, בכותל המערבי של כולנו.
אני רוצה להודות לחבר הכנסת גלעד קריב שבאמת שנים על גבי שנים מחויב למאבק הזה, אני רוצה להודות לשר התפוצות נחמן שי שעובד ללא לאות על מימוש הסעיף בהסכם הקואליציוני של מפלגת העבודה למימוש מתווה הכותל. אז אנחנו לגמרי על זה, תוך כדי שמירה על יציבותה של הקואליציה הזאת. מפלגת העבודה שותפה לממשלת שינוי והיא כבר משנה את סדרי העדיפויות.
לפני שנה וחצי אני עמדתי במליאה ונאמתי נאום שיותר משני מיליון ישראליות וישראלים התחברו אליו, על ההנחה המעוותת והשערורייתית שניתנה לרוכשי דירות שנייה, שלישית, עד 16 מיליון ש״ח. אתמול בישיבת הממשלה ביטלנו את ההנחה המעוותת הזו, ובאותה נשימה אני מודה לחברת הכנסת נעמה לזימי על המאבק שלה שבזכותו יופסק הפינוי בכפייה של דיירות ודיירי הדיור הציבורי, ויש תוספת תקציבית לבנייה של עוד דיור ציבורי, דבר שלא נעשה כאן שנים על גבי שנים.
לפני שבע שנים אני הנחתי לראשונה הצעת חוק שמפלגת העבודה תמכה בה לזכויות סוציאליות מלאות לעצמאיות ועצמאים. מפלגת העבודה מאז ומעולם תמכה ללא סייג בזכויות עובדות ועובדים, ועצמאיות ועצמאים הם חלק מהעובדות והעובדים שכבר יותר מידי שנים לא מקבלים את הזכויות שלהם. עכשיו, אנחנו מתחילות ומתחילים לתקן את העיוות הזה.
ובאופן כללי צריך להגיד בתמונה הרחבה, שנים הוזנחו כאן הנגב והגליל. מפלגת העבודה בתוך הקואליציה הזו עושה הכל כדי שההשקעה תחזור לנגב ולגליל. ליישובים הקיימים כבר בנגב ובגליל, זו הציונות האמיתית וזה מה שמדינת ישראל צריכה היום.
ודבר אחרון, מזל טוב וברכות לכולנו וליעל ארד, הפעם הראשונה שיש לנו אישה בראש הוועד האולימפי. אישה שהיא דוגמה וסמל למצוינות אישית, לבאמת, שבירת תקרות זכוכית ואחרות, להישגים ישראליים שהם מקור וגאווה לכולנו, אין לי שום ספק שהיא תיקח את מדינת ישראל ,גם בספורט, קדימה, אז ברכות כאמור לכולנו.

(צילום: דוברות הכנסת)אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: