תגובות

גנץ בישיבת סיעה: "כל צעד מדיני או ביטחוני חייב לההתחשב במאבק בהתקדמות של איראן לגרעין"

שר הביטחון בני גנץ, נשא דברים היום (ב') בישיבת סיעת כחול לבן.

בנושא ההתנהלות בזירה המדינית והביטחונית: "נכונים לנו אתגרים משמעותיים בתחום המדיני והביטחוני – חידוש השיח על הסכם הגרעין בין המעצמות לאיראן בסוף החודש, והתעצבות מחודשת של המרחב הגיאו-פוליטי באזורנו, מחייבים מכולנו בממשלה לפעול באחריות, במתינות ובלכידות. בעת הזו, עלינו להתמקד בזירה המדינית בסכנה המרכזית – המשך צעידתה של איראן לעבר הגרעין, ומאמצי ההתפשטות שלה במרחב. כל שאר המטרות החשובות בזירה הזו, אג'נדות מימין ומשמאל, חשובות פחות בימים אלו. כל צעד מדיני או ביטחוני, חייב להתכתב עם התמונה הגדולה. צעדים נמהרים מתוך כורח פוליטי, עלולים להזיק באמת לביטחון המדינה וליציבות הממשלה.


גנץ התייחס גם ליירוט הכטב"מ על ידי מערכת כיפת ברזל ואמר: "נמשיך לפעול לשמירה על היציבות והביטחון, ולא נקבל התעצמות של אף גורם עוין בגבולותינו."

בנוגע לפעילות הפרלמנטרית והממשלתית במושב הקרוב אמר גנץ: בחודשים הקרובים נקדם יוזמות חיוניות למען אזרחי ישראל ובראשן הבאת מתווה לשירות העם והמדינה שיקדם את השוויון וצורכי המדינה, קידום ועדת חקירה לצוללות, קידום חוק השוויון, קידום החוק שיבטיח שנאשם עם כתב אישום חמור לא יכהן כראש ממשלה וחוק לקציבת כהונה של ראש ממשלה. לצד זאת, נמשיך לקדם צעדים להוזלת יוקר המחייה, ואת הבאת העולים מאתיופיה כפי שהתחייבנו ובכפוף לכל הצעדים הנדרשים עקב המצב המתפתח במדינה.”


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: