תגובות

דרמה בעיראק: ראש הממשלה ניצל מניסיון התנקשות באמצעות מל"ט ממולכד על ביתו בבגדד

ראש ממשלה עיראק, מוסטפא אל-כאזימי, ניצל הלילה מניסיון התנקשות באמצעות מל"ט ממולכד, שתקף את ביתו בגרין זון שבבגדאד, אזור מבני הממשל והשגרירויות הזרות.

על פי הדיווחים, מאז שנכנס לתפקיד במאי 2020, היו איומים עליו עד שהיום זה התממש. 10 מאנשי אבטחתו נפצעו.


משרד הפנים במדינה מוסיף כי 3 מל"טים יועדו להשתתף בתקיפה, אך כוחות הביטחון הצליחו ליירט ולהפיל 2 מהם.

אל-כאזימי צייץ בטוויטר אחרי ניסיון ההתנקשות: "פעלתי ואני עדיין פועל במסירות נפש למען עיראק והעם העיראקי. טילי הבוגדנות לא יניאו את נחישות המאמינים. שערה אחת לא זזה מהעמידה האיתנה והנחישות של כוחות הביטחון, ששומרים על האנשים, על עשיית הצדק והציות לחוק. אני במצב טוב השבח לאללה, וקורא לרגיעה ולאיפוק מכולם למען עיראק".

‏‎הוא לא הסתפק בציוץ והתייצב לאחר מכן מול המצלמה ואמר: "כוחות הביטחון והצבא הגיבורים שלכם פועלים למען יציבות עיראק ומגנים עליה. הטילים והמל"טים הפחדניים לא בונים מולדת ועתיד. אנחנו פועלים כדי לבנות את המולדת שלנו באמצעות מתן כבוד למדינה ומוסדותיה".

‏‎משרד החוץ האמריקני גינה את ניסיון ההתנקשות בראש ממשלת עיראק, הגדיר את האירוע מעשה טרור ואף הציע עזרה בחקירת המקרה: "הוקל לנו לשמוע שהוא לא נפגע. ארה"ב עומדת לצד הממשלה והעם בעיראק".

בכיר במיליציה הפרו-איראנית "גדודי חיזבאללה", אבו עלי אל-עסכרי, צייץ בתגובה בחשבון הטוויטר שלו: "אין אף אחד בעיראק שיש לו רצון לבזבז מל"ט על ביתו של ראש ממשלה לשעבר. אם מישהו היה רוצה לפגוע בו, הוא היה מוצא דרכים הרבה יותר זולות ובטוחות".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: