תגובות

יאיר לפיד במסיבת עיתונאים: "העיקר שהגענו למטרה"

 
מילת המפתח של הרגע הזה היא אחריות. לקחנו אחריות. מה שהביא אותנו לרגע הזה היא היכולת לגשר על פערים, לנהל משברים, לא לראות בעיניים – העיקר להגיע למטרה.
 
עשינו החלטה. במקום לדקור אחד את השני בגב, לתת גב, לשמור אחד לשני על הגב. בקואליציה המורכבת ביותר בתולדות ישראל שמנו את האגו בצד, כדי לבנות את המכונה שמובילה את המדינה.
 
אנחנו אנשים אחראים. אין לנו זמן לירידות בטוויטר, יש לנו מדינה לנהל. התחייבנו שנחזיר את השפיות, התחייבנו שנקים ממשלה, התחייבנו שנעביר תקציב. אנחנו עומדים בהתחייבות.
המטרה של התקציב הזה היא לא פוליטיקאים שעסוקים בעצמם, אלא תלמידים באשדוד, ושוטרים בירושלים וניצולי שואה במועדון "עמך" ברחובות ואחיות בבאר שבע ועסקים קטנים בחיפה.
 
התקציב הזה נותן לכלכלה הישראלית יתרון תחרותי. הישראלים הם העובדים היצירתיים ביותר בעולם. שמנו פה את היסודות לכלכלה שמבוססת על טכנולוגיה ועל חדשנות ועל כושר המצאה. 
 
לא הכל אפשר לתקן בלילה אחד, אבל שמנו פה גם את היסודות לכל מה שנטפל בו בעתיד הקרוב. הממשלה הזו תטפל ותשים כסף גם בגמלאים, בחיילים הסדירים, בדמי אבטלה לעצמאים.
 
 
זה יום שמח, ואני לא מתכונן לריב ביום שמח, אבל היה בו גם דבר אחד עצוב: הדברים שנאמרו במליאה ליו"ר הכנסת מיקי לוי, הקללות המכוערות, גסות הרוח, זה בלתי נסבל.
 
מיקי הוא בן למשפחה שכולה, הוריו היו באצ"ל, שירת את מדינת ישראל כל חייו. אנשים צרחו עליו קללות איומות על זה שהוא רק מילא את תפקידו.  
 
אני לא צריך לשלוח לו חיזוק, כי הוא חזק, אבל מי שמדבר אליו ככה ירד מהפסים. מי שישב לידו ושמע הכל, ולא השתיק את ההסתה והקללות, אחראי בדיוק כמוהו.
 
 
 
אני לא אסיים במה שרע, אלא במה שטוב. בעושים במלאכה. ראש הממשלה נפתלי בנט, שר האוצר איווט ליברמן שעשה עבודה מדהימה. אני רוצה להודות לכם על שיתוף פעולה מהסוג שכבר שכחנו שאפשרי.
 
אני רוצה להודות לכל ראשי המפלגות, בני גנץ, שסגר אתמול מעגל, מרב מיכאלי, גדעון סער, ניצן הורוביץ ומנסור עבאס, שגם הוא עמד בגבורה במטר אינסופי של אמירות גזעניות ומכוערות.
 
אני רוצה להודות לראשי הקואליציה, לבטריה האנושית עידית סילמן לבועז טופורובסקי, לשר זאב אלקין, שחולל לא מעט ניסים, לכל ראשי הסיעות וחברי הכנסת. עשינו היסטוריה.
 
תודה רבה.


( קרדיט צילום : נועם מוקשקוביץ דוברות הכנסת)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: