תגובות

מחאת אהוביה סנדק: מאות חסמו את הכניסה לירושלים – 21 מפגינים נעצרו

אחרי ההפגנה הסוערת בשבוע שעבר בה השתמשו השוטרים באלות, גז מדמיע ומכת"זית, נגד מאות בני אדם שהפגינו בגשר המיתרים בירושלים, על הפשע והטיוח הגדול בפרשת אהוביה סנדק ז"ל, הגיע הערב יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר להפגנה שהתקיימה ברחבת גשר המיתרים כדי לעקוב מקרוב אחר התנהלות המשטרה כלפי המפגינים.

במהלך המחאה נעצרו 21 נערים ונערות שהועברו לחקירה במשטרה.


במהלך ההפגנה התיזה המשטרה בואש על ח"כ בן גביר שלא נזקק לטיפול רפואי.

קודם בואו למקום פנה בן גביר לקציני משטרת ירושלים לקראת ההפגנה וביקש מהמשטרה לא להשתמש באלות וגז מדמיע ואלימות בהפגנה.

צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.

עורכי הדין נתי רום ומשה פולסקי מארגון חוננו מסייעים לעצורים בתחנת המשטרה.

ח"כ בן גביר מסר: "לצערי יש דין אחד למפגיני ימין ודין אחד למפגיני בלפור. אני לא זוכר שהמשטרה השתמשה בבואש לפיזור הפגנות בבלפור הגעתי להפגנה כדי להגן על הילדים שהמשטרה נוהגת כלפיהם באלימות. אם אלימות המשטרה כלפי ילדים תימשך, אשאר במקום להגן עליהם. לא ייתכן שהמשטרה תרביץ לילדים שהגיעו למחות נגד הפשע שנעשה לאהוביה ז"ל, ותנסה לסתום להם את הפה ותפגע בחופש הביטוי".


צילום: אליסף כהן – חדשות כל העולם.

ח"כ שמחה רוטמן גם הגיע הערב להפגנה ואמר: "אי אפשר להתווכח עם מי שהגיעו לכאן וזועקים בכאב. חלפה שנה והאנשים שאחראים למותו של אהוביה לא נעצרו ולא הוגשו כתבי אישום.
דם יהודי לא יכול להיות הפקר. מח"ש מועלת בתפקידה ואסור לשתוק על כך!"

ממשטרת ישראל נמסר: כוחות משטרה ומג"ב פועלים בשעה זאת סמוך לגשר המיתרים בכניסה לעיר ירושלים, זאת בעקבות מחאה המתקיימת במקום.בשעה האחרונה, בוצעו מספר ניסיונות לחסימת הכניסה לעיר ובדקות האחרונות, מספר צעירים טיפסו על גג אוטובוס. השוטרים פועלים להורדת מפירי הסדר ולשמירה על הסדר הציבורי באזור.

קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

בשעות האחרונה, חלק מהמפגינים הפר את הסדר תוך ניסיונות לחסימת הציר, אלימות כלפי השוטרים ידוי אבנים ובקבוקים ושימוש בגז פלפל לעבר השוטרים. כתוצאה מכך, נפגעו באורח קל 4 שוטרים ונגרם נזק לשתי ניידות משטרה.

עד כה נעצרו במקום 21 חשודים בגין הפרת הסדר הציבורי, אלימות ותקיפת שוטרים.

כביש 1 נפתח לתנועה בין גינות סחרוב לצומת הרצל-ירידה לכביש בגין, וכוחות השיטור פועלים לאפשר תנועה סדירה של כלי רכב באזור.

משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש המחאה בגבולות החוק, אולם לא תאפשר הפרת הסדר הציבורי, התפרעויות אלימות, ופגיעה בשוטרים או באזרחים בניגוד לחוק.


קרדיט צילום: דוברות המשטרה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: