תגובות

מפגן עוצמתי נגד הרפורמים: אלפי יהודים הגיעו לכותל המערבי למחות נגד נשות הכותל – 3 נעצרו | תיעוד

אלפים רבים מכל העדות והחוגים, חרדים, דתיים, מסורתיים וחילונים, באו הבוקר (שישי), ראש חודש כסלו, לתפילת שחרית המונית ברחבת הכותל המערבי, כדי למחות בעוצמה נגד הרפורמים, הקונסרבטיבים ו"נשות הכותל" במטרה לבלום את הפרובוקציה שתוכננה במקום הקדוש ביותר לעם היהודי, כמו מידי חודש במטרה להתסיס את הרוחות.


מול האלפים שהתפללו את תפילת ראש חודש וקראו פרקי תהילים – עמדו כוחות גדולים של משטרת ישראל שהשתמשו באלימות כלפי המוחים והגנו על נשות הפרובוקציה לאחר שהכניסו לרחבת הכותל המערבי מעילים של ספרי תורה במטרה לחלל את קדושת הכותל. המשטרה בגיבוי ממשלתי, סגרה שטח נרחב ברחבת הכותל לטובת נשות הפרובוקציה. לפחות 3 מתפללים נעצרו.

כמו בפעמים עברו גם הבוקר ניסו "נשות הכותל" להבריח ספר תורה פנימה אל רחבת הכותל המערבי, אך עירנות אלפי המוחים נגדם מנעה מהן לעשות זאת.

וברקע, לאחר לחץ מאסיבי – בניגוד להצהרותיו, יו"ר ועדת חוקה ח"כ גלעד קריב נמנע מלהגיע הבוקר לכותל המערבי ולחולל בו פרובוקציה, וכפי שעשה בראש חודש שעבר, כשנכנס עם ספר תורה לרחבת עזרת הנשים, בניגוד גמור לחוק.


כזכור, מרכז ליב"ה שמוביל בישראל את המאבק נגד הרפורמים, שיגר פנייה דחופה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בדרישה שיפתח בחקירה פלילית נגד ח"כ גלעד קריב שניצל את חסינותו ועבר על החוק. הבוקר כאמור, קריב נמנע מלהגיע ולעבור שוב על החוק.

צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר שהגיע בשעות הבוקר לכותל המערבי, דרש להפסיק את האלימות וגם מנע יחד עם מאבטחי הכותל מהרפורמיות לעשות פרובוקציה עם ספר תורה.

ח"כ בן גביר מסר: "הכותל יקר לכולנו. חרדים דתיים וחילונים וכולם רצוים בו, אולם הרפורמיות לא באות להתפלל אלא לקלקל ולתקוע אצבע בעין".

חבר הכנסת בן גביר יצא גם נגד אלימות מקצת מהשוטרים נגד חרדים לדבריו: "האלימות המשטרתית עברה קו אדום, השימוש באלימות נגד חרדים נועדה להשתיק מחאה נגד הרפורמים שרוצים להתסיס את הרוחות.

ח"כ בן גביר הוסיף: הגעתי לכותל כדי לשמור על הכותל ולומר די לאלימות המשטרתית. החרדים אינם שק חבטות שכל מי שרוצה במשטרה, יכול להכות בו ללא רחם".

מהקרן למורש הכותל נמסר: "בשעה האחרונה הגיעו לרחבת הכותל המערבי מאות רבות של אורתודוקסים ואורתודוקסיות ועשרות מקבוצת נשות הכותל כשהם מתעמתים אחד מול השני.

קבוצת נשות הכותל פעלה לכל אורך הדרך בניגוד להחלטות היועץ המשפטי לממשלה והחלטת בית המשפט, ולמרות שהחוק אוסר על קיום הפגנות ומחאות ברחבת הכותל המערבי, פעלו בניגוד לתקנות וניסו להכניס מעילי ספרי תורה ושילוט מחאה. בנוסף, אותר ניסיון להכנסת ספר תורה בניגוד לנהלי המקום.

משטרת ישראל ואנשי הקרן למורשת הכותל המערבי קראו לצדדים להימנע מאלימות ומחילול הקודש. מנהל התפעול של הקרן למורשת הכותל המערבי מר עדן שמעון אף ניגש אינספור פעמים בבקשות רבות חוזרות ונשנות להימנע מפרובוקציה מיותרת והלהטת הציבור המוחה כנגדן, אך לא עלה בידו."

רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א ומנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב: "הביעו את תודתם לנשיא המדינה מר יצחק הרצוג על מאמציו לאורך שבוע ימים למנוע את הגעתו של חבר הכנסת קריב לרחבת הכותל המערבי תוך ניצול חסינותו והבעת מחאה ובעקבותיו החכ"ים האחרים שהיו אמורים למחות כנגדו. בכך, נמנעה אלימות גדולה יותר. נמשיך לעשות הכותל כדי שהכותל המערבי לא יהפוך לשדה קרב ולשמור עליו כמקום קדוש ומאחד."

הקרן למורשת הכותל המערבי הביעה את הערכתה למשטרת ישראל ולממ"ז ירושלים ניצב דורון תורג'מן על המאמצים הרבים שהשקיעו כדי למנוע אלימות וחילול הקודש ברחבת הכותל המערבי.

צילום תמונות: איליסף כהן – חדשות כל העולם.

יוכי רפפורט, מנכ״לית נשות הכותל אמרה: "האלימות הקשה שננקטה היום מולנו מוכיחה כי הקרן למורשת הכותל לא דואגת לשלום המתפללות והמתפללים אלא מתנהלת כגוף פוליטי הפועל בהוראת הח״כים מהמפלגות החרדיות, שעשו את מה שהם עושים תמיד: זרקו גפרור והלכו. אלפים של פורעים חרדיים הקיפו את נשות הכותל ואיימו לפגוע בהן, לצד האלימות הקשה של מאבטחי הקרן. הח״כים החרדיים הוכיחו שוב שהם עוסקים בפוליטיקה צינית בלבד, ו׳שמירת קדושת הכותל׳ שהם מתהדרים בה – היא כלום ושום דבר. נשות הכותל הגיעו לכותל וימשיכו להגיע לכותל בכל חודש, כפי שהם עושות כבר 32 שנים. אנו קוראות לממשלת ישראל ליישם את מתווה הכותל בהקדם האפשרי".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: