תגובות

בג"ץ דחה פה אחד את העתירה נגד הנגשת מערת המכפלה

בג"ץ דחה פה אחד את העתירה נגד הנגשת מערת המכפלה. הזכות להנגשה נובעת מהזכות לכבוד והזכות לשיויון. בג"ץ פסק הצהריים פה אחד שהנגשת מערת המכפלה תקרה כסדרה. בכך דחה בג"ץ את העתירה של עיריית חברון שניסתה לתקוע מקלות בגלגלים תרתי משמע.

בפסיקה מתח השופט יצחק עמית ביקורת חריפה על עיריית חברון שעיכבה את ההנגשה עד כה ואמר שיש לתמוה עליהם מדוע הם הפכו עניין הומניטרי לעניין פוליטי.


שי גליק מנכ"ל בצלמו שהוביל את המאבק מסר: "יש שופטים בירושלים! בג"ץ קבע שזכויות אדם יש לכל אדם ולא משנה איפה הוא גר ומהי אמונתו הדתית. אני רוצה להודות לכל הנוגעים בדבר ובפרט ראש הממשלה הנוכחי והקודם שאישרו את זה. אני קורא כעת לשר הביטחון לדאוג שההנגשה תתקדם במהירות כדי שעד חג הפסח המקום יהיה נגיש לחלוטין לכל המבקרים ללא הבדל דת גזע ולאום. אנחנו נמשיך לפעול להנגשת מבני צבור ובדגש על אתרי דת וקברי צדיקים."

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) אמר: ״אני שמח שבית המשפט העליון דחה את הערעור של עיריית חברון נגד הנגשת מערת המכפלה. לפחות קיבלנו היום גם בשורה טובה לאחר התקציב הקשה של ממשלת הגזירות.

אני שמח ומאושר שגם בג״ץ הכיר בצורך הדחוף והמיידי להנגשת מערת המכפלה נושא שאני נלחם למענו כבר למעלה משנתיים בכנסת.

ישבתי בדיון ובדברי לשופטים אמרתי כמה אני כנבחר ציבור תמה על עצם הדיון כאשר הנגשת מקום לבעלי מוגבלויות היא חובת המציאות כפי שהורו לי בתפקידי כראש העיר בית שמש, ובפרט במקום קדוש וציבורי כמערת המכפלה. כמו״כ ציינתי את האבסורד שכל העולם עמד על הרגלים רק כאשר לא הנגישו לשרה אלהרר את הגישה לועידת האקלים.

אמשיך לפעול למען הנגשת המקומות הקדושים לבעלי מוגבלויות, ועוד עבודה רבה לפנינו כפי ההוכחות בדו״ח שביקשתי והזמנתי ממרכז המחקר והמידע של הכנסת שמתברר שכ-70% מהמקומות הקדושים בישראל אינם מונגשים כלל ורק כ-10% מונגשים באופן מלא.

אני מודה לידידי שי גליק מנכ״ל ארגון 'בצלמו' על העבודה הטובה והמוצלחת, ועוד נכונה לנו עשיה משותפת במקומות נוספים לטובת אלפי היהודים היקרים המוגבלים ומעונינים לשפוך את צקון לחשם לבורא עולם בקברות אבותינו הקדושים״.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: