תגובות

אישור הישובים הבדואים בנגב: יוחאי דמרי – "הסדירו את ההתיישבות הצעירה"

על רקע החלטת הממשלה אתמול (ד) לאשר שלושה יושבים בדואים בנגב קורא ראש המועצה האזורית הר חברון, יוחאי דמרי להסדיר את ההתיישבות הצעירה: "לא יתכן שהם מחוץ לגדר".

במועצה האזורית הר חברון ממתינים שלושה ישובים מההתיישבות הצעירה לאישור, כאשר שניהם נבנו על אדמות מדינה, בחול המועד סוכות האחרון חגג הישוב עשהאל עשור להקמתו והישוב אביגיל ציין 20 שנה. הישוב מצפה יאיר הסמוך לסוסיא הוא היישוב השלישי במועצה שאיננו מוסדר.

"הממשלה אישרה אתמול את הקמתם של שלושה יישובים בדואים בנגב, אבל שכחה מאחור שלושה ישובים במרחק של קילומטרים לא רבים מאותם יישובים בדואים." אומר יוחאי דמרי.


לעומת הישובים הבדואים בהר חברון גרים משפחות שההורים רופאים, מורים, חיילים שתורמים את זמנם ומרצם למען המדינה, "חיילי צהל שגרים היום באביגיל מגיעים אחרי שבוע קשה לבית שאיננו מוסדר, רופאים שחוזרים ממשמרת בסורוקה לעשהאל חוזרים לבית שאינו מוסדר, תושבים שמשלמים מיסים, שיוצרים ותורמים לחברה הישראלית במצפה יאיר נותרו בחוץ." מחדד דמרי ומוסיף: " קראנו כמה וכמה פעמים לממשלה – הסדירו את מעמדם של היישובים הצעירים, לא ייתכן שהם יהיו מחוץ לגדר בעוד שמגזרים אחרים מקבלים קדימות.

ההתיישבות הצעירה היא נכס אסטרטגי למען מדינת ישראל ולמען בטחונה, דמרי מבקש משרי הממשלה שלא להשאיר את הישובים הצעירים מאחור, "מעניין אותנו טובת ארץ ישראל, טובת המתיישבים שלנו, אני קורא לממשלת ישראל – הכירו ביישובים האלו שבהם יש את טובי בנינו. אל תתירו אותם מאחור".


צילום של אביגיל ממעוף הציפור. קרדיט: משה לאור.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: