תגובות

‏לאחר לילה של הצבעות: הצעת חוק התקציב לשנת 2021 אושרה במליאת הכנסת

הצעת חוק התקציב לשנת 2021 אושרה בקריאה שלישית. 61 חברי כנסת תמכו, 59 התנגדו, ללא נמנעים.

מליאת הכנסת יצאה להפסקה בת כחמש שעות.
הדיון על תקציב 2022 יחודש בשעה 10:30.


עד כה אושרו 3 הצעות חוק מתוך 5.
הצעות החוק הבאות שיובאו להצבעה:

התכנית הכלכלית ("חוק ההסדרים")
ותקציב 2022

ח"כ בן גביר בתגובה להעברת התקציב לשנת 2021:‏ "יום שחור למדינה היהודית, יום ניצחון לאחים המוסלמים שמקבלים עשרות מליארדים. אבל אנחנו נמשיך להאבק עד שנשלח את הממשלה הרעה הזאת הביתה!"

יו״ר ועדת הכספים, ח״כ אלכס קושניר, ישראל ביתנו: ״‏תקציב המדינה לשנת 2021 אושר במליאה. סוף סוף יש תקציב למדינת ישראל״.

סגן ראש הממשלה ושר המשפטים גדעון סער בטוויטר: ‏"ב-8 בדצמבר הקמתי את תקווה חדשה ויצאתי למסע לחילוץ ישראל מהשעבוד לאינטרסים האישיים של אדם אחד. הבטחתי להחליף את השלטון ולהחזיר את היציבות. בוקר אישור התקציב הוא בוקר של תקווה חדשה. צעד חשוב להוצאת ישראל מהמשבר הפוליטי הגדול בתולדותיה לעבר יציבות פוליטית וכלכלית,למען המדינה ואזרחיה."


יו"ר סיעת ימינה ח"כ ניר אורבך: "יש תקציב לשנת 2021! כל מי שמאמין במדינת ישראל כראשית צמיחת גאולתינו צריך לשמוח ביום הזה. המדינה יוצאת מהכאוס שהיתה בו בשנים האחרונות. אפשר להיות ציני וספקני אבל אנחנו מוכיחים שאפשר גם אחרת."

יו״ר סיעת העבודה, ח״כ רם שפע: "בוקר טוב ומזל טוב אזרחי ואזרחיות ישראל, יש לנו תקציב מדינה! אחרי לילה שלם של הצבעות, אישרנו לפני שעה קלה את התקציב לשנת 2021 ובכך סיימנו את השיתוק. אחרי עבודה מאומצת ומלאה בהישגים תקציביים שהשיגו חברי וחברות הסיעה, העברנו את תקציב 2021 (וממשיכים ליממה נוספת של הצבעות כדי לאשר את שנת 2022) והבטחנו את המשך קיום הקואליציה החשובה הזאת. התקציב שהעברנו, מוציא את משרדי הממשלה והמדינה מהשיתוק שממשלות ישראל הקודמות הובילו אליו. זה יום של בשורה גדולה וחשובה לכולנו."

חברת הכנסת שרון רופא אופיר, ישראל ביתנו: "עברנו מחצית מהדרך!! אחרי לילה ארוך אישרנו את תקציב המדינה לשנת 21. נמשיך במלוא הכוח לאשר בהצבעות גם את תקציב 22 וחוק ההסדרים 💪🏻 מגיע לאזרחי מדינת ישראל שהבית שלנו יחזור לפסים נורמליים."

במפלגת העבודה אמרו: "מפלגת העבודה גאה להיות חלק מקואליציה שהחליטה לשים את טובת המדינה לפני כל שיקול אחר. הבוקר, אחרי עבודה מאומצת ומלאה בהישגים תקציביים שהשיגו חברי וחברות הסיעה, העברנו את תקציב 2021, והבטחנו את המשך קיום הקואליציה החשובה הזאת. התקציב שהעברנו, מוציא את משרדי הממשלה והמדינה מהשיתוק שממשלות ישראל הקודמות הובילו אליו. מזל טוב אזרחי ואזרחיות ישראל, יש לנו תקציב מדינה!"

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ מרב מיכאלי כתבה בפוסט עם העברת התקציב: "לפנות בוקר, העברנו סוף סוף, אחרי שלוש שנים, תקציב מדינה. עכשיו כשיש לנו תקציב, נוכל להשקיע בכן ובכם, להשקיע בתכניות ממשלתיות, בתחבורה הציבורית ובעוד המון דברים שווים בשבילכןם. מעל לכל, תקציב מבטיח גם יציבות למדינת ישראל בהמשך קיום הקואליציה והממשלה החשובה הזאת אחרי תקופת משבר כל כך ארוכה וקשה.

בתמונה: סיעת העבודה המהממת שכמו שעבדה לאפשר את הממשלה הזאת, עבדה קשה מאד על תקציב משופר.

בהמשך היום עוד נעביר את תקציב 22 ואת חוק ההסדרים, אבל כבר עכשיו – מזל טוב לנו. 🤸‍♀️"


(צילום: דני שם טוב – דוברות הכנסת).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: