תגובות

מעל 1000 בני אדם בכניסה הלילה לקבר יוסף – מחבלים השליכו אבנים ובקתב"ים

לאחר תקופה ארוכה בה נמנעו כניסות אמש התקיימה כניסה המונית לקבר יוסף. ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "קבר יוסף הוא הלב של העם היהודי. דורשים לחזור בצורה מלאה למקום הקדוש"

מעל 1000 בני אדם נכנסו הלילה לקבר יוסף, זאת לאחר תקופה ארוכה בה נמנעו כניסות המוניות לקבר.

בין הנכנסים היו גם: משפחתו של סג"מ אבינועם כהן הי"ד שנהרג בתאונה בהתהפכות ברמת הגולן לפני 4 שנים. המשפחה הגיעה לעשות את טקס החלק'ה המסורתי לנכד.


כמו כן נכנסו סגן ראש המועצה האזורית שומרון דוידי בן ציון, הרב רצאבי, מגדולי העדה התימנית בישראל, תא"ל אבי בלוט – מפקד אוגדת איוש, תא"ל יקי דולף – עוזר שר הביטחון, ומח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג.

במהלך כניסת כוחותינו למתחם קבר יוסף לקראת בואם של התפללים, עשרות מחבלים השליכו אבנים ומספר רב של בקבוקי תבערה ואף בוצע ירי בקרבת הכוחות. אין נפגעים בקרב כוחותינו.

תיעוד של מחבל שמבצע ירי בסביבה.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון קרא לממשלה שלא לשכוח כי בסופו של יום המטרה היא לאפשר תפילה ליהודים באחד המקומות הקדושים לעם היהודי גם ביום: "קבר יוסף הוא אחד המקומות הקדושים והיקרים לעם היהודי. על ממשלת ישראל לזכור כי המטרה איננה להמשיך לקיים כניסות מצומצמות באישון לילה אלא לאפשר ליהודים כפי שאנחנו מאפשרים לעמים אחרים אפילו במקומות קודשינו כמו הר הבית, לקיים פולחן לאור יום ללא חשש. כל ממשלה שרואה את עצמה ככזו הדואגת לחופש פולחן לכל הדתות, ובוודאי לעם היהודי שחזר לאחר 2000 שנים לארצו ולמקומות הקדושים, צריכה לדאוג כי ייעשו מהלכים שיאפשרו זאת".


ראש מועצת שומרון הודה למח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג ולחיילי צה"ל שליוו את הכניסה וכן לנתנאל שניר ולמתנדבי מנהלת המקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון אשר פועלים בכדי לארגן את הכניסה בכל כניסה וכניסה למקום הקדוש.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: