תגובות

הושלמה בהצלחה סדרת ניסויים בגרמניה למערכת "מעיל רוח"

משרד ההגנה הגרמני ומשרד הביטחון הישראלי מודיעים היום (ג') על סיום מוצלח של סדרת ניסויי "מעיל רוח" על טנק הליאופרד הגרמני.

הניסויים בוצעו על ידי משרד ההגנה הגרמני, בשיתוף פעולה הדוק עם משרד הביטחון הישראלי ובתמיכת חברת רפאל וחברת KMW הגרמנית, וכללו תרחישי ירי מאתגרים לפלטפורמה. בסדרת הניסויים נצפו למעלה מ-90% יירוטים מוצלחים כמו גם איתור מדויק של מקור האש ובכך הוכיחו את הצלחת שילוב מערכת "מעיל רוח" על הטנק הגרמני.


בחודש פברואר השנה, חתמו משרדי הביטחון וההגנה של ישראל וגרמניה על עסקת G2G בהובלת מפא"ת (המינהל לפיתוח אמצעי לחימה) אשר כללה שילוב ואספקה של מערכת הגנה אקטיבית מסוג "מעיל רוח" (TROPHY) של חברת "רפאל", עבור טנק הליאופרד 2 של צבא גרמניה.

מערכת "מעיל רוח" מתוצרת "רפאל" היא מערכת הגנה אקטיבית מהמתקדמות מסוגה בעולם. היא מספקת הגנה לטנקים ונגמ"שים ובעלת יכולת התמודדות עם כלל איומי הנ"ט בזירה.

בצה"ל המערכת מבצעית כבר שנים רבות והיא משולבת כיום בכל טנקי מרכבה סימן 4 והנמ"רים היוצאים מקו הייצור. המערכת הוכיחה את עצמה בפעילויות מבצעיות רבות ורשמה לזכותה מספר רב של יירוטי טילי נ"ט, לצד שמירה על הכוחות הלוחמים והפלטפורמות השונות.

שר הביטחון, בני גנץ, בירך על הצלחת הניסוי: "היתרונות וההתקדמות שעושה התעשייה הישראלית, בשיתוף פעולה עם ידידינו הגרמנים, תסייע לחיזוק הביטחון והיכולות של צה"ל ומערכת הביטחון. נמשיך לעמוד בחזית הטכנולוגיה, נמשיך להיערך לכל תרחיש מבצעי, ולחזק את היחסים עם שותפינו בעולם".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: