בשורה לעצמאים: המתווה שהציג אביר קארה לרשת בטחון לעצמאים יובא לאישור הממשלה

הערב נחשף כי מתווה רשת הביטחון לעצמאים אותו הוביל סגן השר במשרד ראש הממשלה, אביר קארה, יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא, לאחר שזכה לתמיכתם ועידודם של ראש הממשלה, שר החוץ, ראש הממשלה החליפי ושר האוצר. המתווה מציע מודל ייחודי של בחירה וולנטרית לעצמאים בין מסלולים אשר ישוו את תנאיהם לתנאי השכירים וכן יפרשו להם רשת בטחון למקרי צורך כגון מחלה או סגירת עסק.

המתווה גובש על ידי קארה יחד עם פורום מומחים ומעצבי מדיניות ובהובלה מקצועית של לשכת יועצי המס בימי מחאת ה-״שולמנים״, אז לאור משבר הקורונה והסגרים החוזרים, התבהרה לציבור חשיבותה של רשת ביטחון שתגן על עצמאים ובעלי עסקים במקרים חריגים. כעת התכנית עוברת מרעיון במחאה חברתית למדיניות רשמית של מדינת ישראל. תוכניתו של סגן השר לרשת ביטחון לעצמאים תעלה ביום ראשון לוועדת השרים לענייני חקיקה וצפויה לקבל את גיבוי הממשלה.


עקרונות התוכנית יכללו שתי אלטרנטיבות לבחירתם של העצמאים
✅ במסלול ״עצמאי כמו שכיר״ יוכל העצמאי להוציא לעצמו תלוש משכורת, לשלם ביטוח לאומי ולקבל דמי אבטלה במידת הצורך.

✅ במסלול ״רשת ביטחון״, העצמאי יפריש לביטוח לאומי סכום מופחת, נקודת אחוז אחת תעבור לקרן הפנסיה והחיסכון של העצמאי ובמקרים מגוונים כגון: מעבר דירה, מחלה, חופשה, אבטלה ועוד.. יוכל בעל העסק למשוך מהקרן שחסך. כסף שלא ימשך יצטבר לפנסיה.

סגן השר אביר קארה– עצמאי ממוצע עושה אקרובטיקה עסקית ולוקח סיכונים על מנת להצליח ולייצר ערך ומקומות פרנסה לעובדיו. היום, לראשונה בהיסטוריה, אנו פורשים תחתיו רשת בטחון שתאפשר לו לקחת סיכונים ותגן עליו בעת הצורך. זוהי מהפכה שנלחמנו עליה כשולמנים ותהפוך עכשיו למציאות. אני מודה באופן מיוחד לרה"מ, רה"מ החליפי ושר האוצר על תמיכתם ועידודם. זה לא היה קורה בלעדיהם.

(צילום: דני שם טוב – דובורת הכנסת)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: