תגובות

יו״ר הכנסת בחר ביובל חן לתפקיד קצין הכנסת החדש

יו״ר הכנסת מיקי לוי בחר ביובל חן- ראש אגף הביטחון של משרד הביטחון, וסגן ראש המלמ״ב לשעבר, לתפקיד קצין הכנסת החדש.

יו״ר הכנסת, ח״כ מיקי לוי הודיע היום (1/11), לאחר שקיים התייעצות עם סגניו בכנסת, כי בכוונתו להביא לאישורה של ועדת הכנסת את החלטתו למנות את יובל חן, המשמש כיום כראש אגף הביטחון של משרד הביטחון וסגן ראש המלמ״ב לשעבר, לקצין הכנסת החדש.
בחירה זו, אשר נעשתה לראשונה בתולדות הכנסת, לאחר הליך מיון מקצועי בסיועה של ועדה ציבורית מייעצת בה כיהנו האלוף (מיל׳) דורון אלמוג, ניצב (בדימוס) גילה גזיאל וסא״ל (מיל׳) צור קרן, תובא לאישורה של ועדת הכנסת כבר ביום ד׳ הקרוב (3/11). יובל חן יחליף בתפקידו את ניצב יוסף גריף אשר מסיים בימים אלו 42 שנות שירות במשמר הכנסת, מתוכן 12 שנים כקצין הראשון של הכנסת.


יו״ר הכנסת ח״כ מיקי לוי:
"מדובר בבחירה ראוייה ובהליך מקצועי וסדור שנעשה לאחד התפקידים הרגישים והמשמעותיים במשכן. אתגרי הבטחון והאבטחה המשתנים שבפניהם ניצבת הכנסת חייבו בחירת קצין בעל נסיון מבצעי וניהולי עשיר שיוכל להצעיד את היחידה לעידן הבא. אני מודה לחברי ועדת האיתור על העבודה המקצועית שעשו ומאחל הצלחה רבה ליובל חן בתפקידו. בהזדמנות הזו אני מבקש להודות מקרב לב לניצב גריף על שנות שירותו במשכן".

כאמור, על אף העובדה שחוק משכן הכנסת מסמיך את יו״ר הכנסת למנות את הגורם בו הוא מעוניין לתפקיד קצין הכנסת, לאחר היוועצות בסגניו (כמפורט בסעיף 8 (א)), החליט יו״ר הכנסת ח״כ מיקי לוי למנות ועדה מייעצת שתערוך הליך מיון סדור ומקצועי. לפיכך, פנה מנכ״ל הכנסת מר גיל סגל אל האלוף (מיל׳) דורון אלמוג, ניצב (בדימוס) גילה גזיאל וסא״ל (מיל׳) צור קרן, בבקשה שיסכימו לכהן ולהוביל לראשונה ועדה ציבורית מקצועית ונטולת פניות, שתייעץ ליו״ר הכנסת בהליך מיון המועמדים לתפקיד קצין הכנסת.

לאחר כשלושה חודשים מיום מינויים ולאחר קיומו של הליך יסודי וסדור, שכלל בין היתר פרסום קול קורא, אליו ניגשו 42 מועמדים המשתייכים או השתייכו בעבר לגופי ביטחון שונים, מיונים במרכז הערכה וראיונות אישיים – העבירו חברי הועדה ליו״ר הכנסת שמות של חמישה מועמדים, אשר הינם בעלי ההתאמה הגבוהה ביותר לתפקיד קצין הכנסת, ולדעתם בעלי הסיכויים הגבוהים ביותר למלא את התפקיד בהצלחה.

יו״ר הכנסת ח״כ מיקי לוי קיים בסוף השבוע הקודם ובתחילת השבוע הזה ראיונות אישיים למועמדים עליהם המליצה הועדה וכאמור בחר מבינהם את מר יובל חן לתפקיד קצין הכנסת החדש.

יובל חן המכהן בימים אלו כראש אגף הביטחון במשרד הביטחון, הנו בעל ניסיון עשיר בניהול מבצעי של יחידות ביטחון ואבטחה גדולות בארץ ובחו״ל, מילא בעברו מספר תפקידי מפתח משמעותיים בתחום הביטחון והאבטחה במשרד הביטחון, ביניהם, סגן ראש המלמ״ב וראש יחידת המטה, ראש היחידה לאבטחה פיזית ועוד.


כאמור, יובל חן מחליף בתפקידו את ניצב יוסף גריף אשר סיים השבוע 42 שנות שירות במשמר הכנסת, מתוכן 12 שנים כקצין הכנסת. עם סיום כהונתו הודה גריף באגרת מיוחדת ששלח לכלל עובדי הכנסת על העבודה המשותפת והדגיש כי : "משמר הכנסת עבר עם השנים תהליכים מורכבים שכללו התפתחות משמעותית בכל המישורים הביטחוניים והאבטחתיים הן באיכות וכמות המשימות שהוטלו עליו והן בשיפור האמצעים הטכנולוגיים והמענה המבצעי המוכח. כמי שהייתה לו הזכות לעמוד בראש המשמר ולפקד עליו בשנים אלו, אני חש גאווה רבה נוכח ההישגים ומאחל הצלחה רבה למפקד המשמר הבא".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: