תגובות

הותר לפרסום: מחבל מעזה נעצר בחשד לביצוע גל פיגועי הצתה ברמלה

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל נעצר בתאריך 12/10/21 סלימאן כסאב, בן 29, תושב חאן יונס השוהה בישראל כשוהה בלתי חוקי.

סלימאן נכנס לישראל בינואר 2020 באישור הומניטרי כמלווה של אמו, המטופלת באיו"ש על רקע מחלה קשה. לאחר סיום הטיפול באמו, ניצל סלימאן את ההיתר ונשאר בישראל כשוהה בלתי חוקי.


בחקירתו בשב"כ עלה כי בתאריכים 30 בספטמבר 2021, ו-4 באוקטובר 2021 ביצע סלימאן פיגועי הצתות בעיר רמלה – הן של סוכות והן של אוטובוס. עוד עלה כי ארגון 'שהדאא אלאקצא' פעל מול סלימאן לקידום פיגועים חמורים בישראל (חטיפה, פיגועי תופת ופיגועי ירי) וסלימאן אף היה אמור לקבל לשם כך אמל"ח, אולם עד למעצרו לא קיבל בפועל כספים מהארגון.

בתאריך 1/11/21 הוגש ע"י פרקליטות מחוז מרכז כתב אישום חמור כנגד החשוד.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד הילה צור, הנאשם הינו תושב חאן יונס שברצועת עזה, אשר משתייך באופן פעיל לארגוני הפת"ח וגדודי חללי אלאקצא (התנזים), ואשר במסגרתם עבר אימונים צבאיים שכללו ירי בנשק ואימוני כח גופני, במטרה לפעול נגד מדינת ישראל ואזרחיה. לצורך כך הנאשם, אשר לא החזיק בהיתר כניסה ושהיה בישראל, ניצל את היתר הכניסה כמלווה רפואי אשר ניתן לו נוכח מצבה הרפואי של אמו, ועבר עמה לשטח ישראל. עם הגיעו לישראל עבר הנאשם להתגורר במתחם בשכונת ג'ואריש בעיר רמלה.

כל אותה העת, הנאשם, היה מצוי בקשר עם אבו סיף אל דין, תושב רצועת עזה שאחראי על צפון רצועת עזה בגדודי חללי אל אקצא וכן עם האחראי משרד התקשורת בגדודי חללי אל אקצא, באמצעות אפליקציית "סיגנל", כאשר בין היתר כתב להם על רצונו לקבל את חסות ארגון גדודי חללי אל אקצא על מעשיו. במסגרת הקשר כתב אבו סיף לנאשם: "עכשיו זמננו להסתתר ולנוח וזאת בכדי להטעות את האויב", וכן: "אחרי המנוחה הם יסדרו את הפעילות כך שהיא תהיה כואבת לאויב וכנקמת דם על בנותיהם אשר עלו לגן העדן במחסומי המוות הציוניים". זמן מה לאחר מכן, ביקש אבו סיף מהנאשם לארגן מטען נפץ ולשם כך הציעו לשלוח לו הוראות הכנה, וכן ציין בפניו כי ידאגו להוצאות הכספיות בהקשר זה.


כמו כן הציע אבו סיף לנאשם לחטוף אזרח יהודי ולקבור אותו, כדי שיהיה בחזקתם קלף מיקוח במשא ומתן מול ממשלת ישראל למען שחרור אסירים מרצועת עזה.

באחת ההתכתבויות כתב הנאשם כי תצפת במשך 20 יום על קיבוץ בו מתגוררים קציני צבא ומשטרה, וסיפר כי איתר דרך כניסה אל הקיבוץ, שהינה ללא מצלמות אבטחה ומשכך באפשרותו להטמין רימוני יד צמוד למיכלי הבנזין, שבשטח הקיבוץ. הנאשם הוסיף כי יבצע את הפעולה בשעות הבוקר עת יוצאים הקצינים לעבודתם מאחר והוא "רוצה קורבנות רבים". בתגובה הומלץ לנאשם להוסיף בקבוק בנזין על מנת להעצים את הפגיעה וכי במידה וימות מות קדושים, אז הוא יוגדר כמבצע הפיגוע.
בנוסף, במהלך התקופה הציע הנאשם בהתכתבות עם ראשי הארגון כי יבצע פיגועי הצתה נוספים בעיר רמלה שם לדבריו מצויים "שוטרים רבים". כמו כן תיאר כי באפשרותו לירות אש חיה על ישיבות של מתנחלים ולהרגם. בהמשך לאמור, בחג הסוכות האחרון, הכין הנאשם בקבוקי תבערה וכן הצטייד בסולר ובמכלי ספריי, עימם הגיע אל מספר סוכות שאיתר ברחבי העיר. הנאשם השליך, במספר הזדמנויות, בקבוקי תבערה אל עבר הסוכות, גרם להצתתן, ובהמשך אף ריסס על קירות סמוכים כתובות שונו, ובהן: "כתאאב שהדאא אלאקסא", "צבא העאספה", "פת"ח עבר כאן".

במועד אחר, נטל מטף לכיבוי אש אותו מילא בסולר, הצמיד אותו לגלגלי אוטובוס בעיר רמלה, הצית את האוטובוס ולאחר מכן ריסס עליו באמצעות ספריי את הכיתוב: "כתאאב אלאקסא".
במועד מעצרו, אותרו במכנסיו של הנאשם שני סכינים.

בגין אלה מואשם כסאב בעבירות של אימונים צבאיים אסורים, פעולה או עסקה בנשק למטרות טרור (שתי עבירות), נשיאה והובלת נשק, מגע עם סוכן חוץ, ניסיון לתת שירות או להעמיד אמצעים לארגון טרור, גילוי הזדהות עם ארגון טרור והסתה לטרור (מספר עבירות), מעשה טרור של הצתה (שתי עבירות), הצתה (שתי עבירות), ייצור נשק (שתי עבירות), שהייה בלתי חוקית בישראל והחזקת סכין שלא כדין.

במקביל לכתב האישום הוגשה כנגד החשוד גם בקשת מעצר עד תום ההליכים. בבקשת המעצר ציינה עו"ד צור כי: "עולה בבירור מסוכנותו של המשיב לביטחון המדינה, נוכח האידיאולוגיה והמניע מאחורי מעשיו וקשריו ההדוקים לעולם הטרור, המעידים כי הוא נטוע עמוק בתוך עולם זה… צבר הראיות שנאסף לחובת המשיב מגלה את קשריו ההדוקים עם ארגוני טרור רצחניים הפועלים מרצועת עזה, בראשית ובנערותו כפעיל פת"ח, כשלדבריו הוא השתתף בפעילויות שונות מטעם הארגון, ביקר את משפחותיהם של "שאהידי" פת"ח, השתתף בחתונות של פעילי ארגון פת"ח, ביקר ביקורי ניחומים לאחר מות פעילי הארגון וכיוצ"ב… בתקופת ביצוע העבירות נושא כתב האישום ביקש המשיב לקבל את חסותו של ארגון הטרור הרצחני גדודי חללי אלאקצא, ואף העלה יוזמות לפעולות טרור נוספות שיש בהן כדי להביא לפגיעה בחיי אדם. מעצרו של המשיב הביא, במזל, לקטיעת וגדיעת תכנוניו אלה ומנע הוצאתם אל הפועל."

משרות הביטחון הכללי נמסר כי "מקרה זה מתווסף למעצרים קודמים של תושבי הרצועה אשר זכו להיכנס לישראל נוכח טעמים הומניטריים וגויסו לקידום פיגועים בישראל ומדגיש את פוטנציאל האיום הגלום בשוהים הלא חוקיים בישראל.

שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל יפעלו בנחישות לאיתור וסיכול של כל גורם אשר יפעל לערעור היציבות בערים המעורבות ולפגוע בביטחון המדינה ואזרחיה."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: