תגובות

ישיבת ממשלה חגיגית ברמת הגולן לכבוד ההכרה של הנשיא וחשיפת הישוב החדש – שידור ישיר

שידור חי מישיבת הממשלה החגיגית ברמת הגולן לכבוד ההכרה של הנשיא טראמפ בריבונות ישראל ברמת הגולן וטקס חשיפת שלט היישוב החדש

שידור חי

בישיבת ממשלה חגיגית ברמת הגולן אישרה הממשלה הקמת יישוב חדש ברמת הגולן "רמת טראמפ" על שמו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. בישיבה השתתף גם שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן.


כעת מתקיים טקס חשיפת שלט היישוב החדש "רמת טראמפ" בהשתתפות ראש הממשלה ושרי הממשלה.

דברי ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת הממשלה החגיגית:

״אנחנו ביום היסטורי. אנחנו הולכים לעשות שני דברים – להקים יישוב חדש ברמת הגולן, דבר שלא נעשה כבר שנים רבות. זהו אקט של התיישבות ושל ציונות ראשון במעלה. הדבר השני הוא לכבד את ידידנו, ידיד גדול מאוד של מדינת ישראל – את הנשיא דונלד טראמפ, שהכיר לאחרונה בריבונות של ישראל ברמת הגולן. הוא המנהיג הבינלאומי הראשון שעשה זאת, הוא קרע את המסכה מעל כל מסך הצביעות הזה, שלא מכיר במובן מאליו.

מנחם בגין אמר כשהעביר את חוק הגולן, שלפעמים גם את המובן מאליו צריך להגיד, והנשיא טראמפ עשה זאת גם במקרה הזה. הוא עשה זאת גם במקרה הזה, וגם בהעברת השגרירות לירושלים, ביציאה מהסכם הגרעין עם איראן, והוא עושה זאת גם כרגע בעמידה איתנה מול התוקפנות של איראן במפרץ עומאן ובמפרץ הפרסי ובאזור בכלל.

אנחנו גאים על כך שיש לנו את ההזדמנות גם להקים את היישוב, וגם לתת כבוד לידיד גדול.


אני מאוד מודה לכולכם שבאתם הנה. אנחנו נמשיך לבנות ולפתח את הגולן למען כל תושבינו, היהודים והלא יהודים כאחד, ולמען עתיד המדינה כולה.״

דברי ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב באירוע הסרת הלוט
"ההכרה האמריקאית ברמת הגולן היא צומת היסטורית בהזדמנות לפתח את הגולן ואת קצרין בירתו ולהגדיל את מספר התושבים. אנחנו מברכים על כל יוזמה להגדלת ההתיישבות אך חשוב להבין שיש לנקוט המעשים ולא רק בהכרזות. אני קורא לממשלת ישראל לקחת דוגמא מממשל הנשיא טראמפ, להעמיד את רמת הגולן בראש סדר העדיפויות וכבר מחר בבוקר לצאת לתכנון תוכנית לאומית רחבת היקף על מנת שתוך עשור מהיום נהפוך את הגולן לאזור המתקדם ביותר בו אלפי משפחות ישראליות שותפות יחד לבניית עתיד ילדיהן ומדינת ישראל כולה."

צילום: מ.מ קצרין.

בתמונה: דימי אפרצב הערב בטקס הסרת הלוט ברמת טראמפ.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: