תגובות

תיעוד: משגיח כשרות במשחטה הותקף ע"י בדואי ונפצע בינוני לאחר שסרב לבטל תלונה על תקיפה

משגיח כשרות בן 24 הותקף במשחטה 'עוף עוז' בדרום, ע"י פועל לשעבר במשחטה, תושב הפזורה הבדואית, שנמלט מהמקום. הוא פונה לבי"ח יוספטל במצב בינוני עם חבלת חזה.

לטענתו, התוקף הכה אותו משום שסירב לבטל תלונה שהגיש נגדו, לאחר שתקף אותו בזמן מבצע "שומר החומות".


תיעוד התקיפה ממצלמות אבטחה.

המשגיח סיפר אחרי התקיפה כי "לפני חמישה חודשים, במהלך פרעות בין היהודים לערבים בזמן שומר החומות, הותקפתי עם לום ברזל בגב. הגשתי תלונה והייתי מושבת בבית חודש ימים. יום שני שעבר בשרו לי מהמשטרה שהוגש כתב אישום. מאז הוא מגיע שוב ושוב למפעל ומחפש אותי. היום מצא אותי וביקש שאבטל את התלונה. משלא הסכמתי התחיל להתעמת איתי ופצע אותי."

אחד המשגיחים במקום סיפר לחדשות כל העולם: "מדובר באותו משגיח כשרות עצמו שהותקף לפני חצי שנה, וגם באותו תוקף, למרות בקשתו של המשגיח היום מהקבט לא להכניס את התוקף, התוקף נכנס וביקש שהוא יבטל את התלונה – ולאחר שלא הסכים תקף אותו".

מדוברות מד"א נמסר כי "בשעה 14:51 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על פועל שנפצע במהלך עבודתו בדרך מצרים באילת. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח יוספטל גבר בן 24 במצב בינוני עם חבלת חזה."

יו"ר עוצמ‏ה ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "הכתובת הייתה על הקיר! משטרת ישראל הייתה צריכה לעצור את המחבל מייד עד תום ההליכים נגדו, ויש לקוות שהפעם הוא ייעצר והמשטרה לא תחכה לניסיון הרצח הבא. בנוסף הייתי מצפה מהרבנות הראשית להסיר מייד את הכשרות ממפעל השחיטה בו בוצעה התקיפה ולהעניק גיבוי למשגיח".

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ מיכאל מלכיאלי: "אירוע תקיפת המשגיח בדרום מלמד כי ההסתה כנגד הציבור החרדי בכלל ומשגיחי הכשרות בפרט אותה מובילים נציגי הממשלה איננה מסתיימת במילים בלבד, בדיוק כפי שחבריי ואני התרענו בתקופה האחרונה. הגיע הזמן לעצור את ההסתה – דמם של החרדים ומשגיחי הכשרות אינו הפקר!".


ח"כ יצחק פינדרוס אמר: "ח"כ יוליה מלינובסקי הבטיחה 'להיכנס באמאמא של הרבנות' ומתברר שיש מי שמקשיב ומוציא לפועל. ברור לכל בר דעת שמסע ההסתה והדה לגיטימציה שניהל השר כהנא בגיבוי מלא של האגף הרפורמי בקואליציה נגד מערכת הכשרות הוא הוא הגורם לבריונות האלימה ולפציעת משגיח כשרות היום. ניתן עוד לעצור את רכבת השנאה, תתאפסו על עצמכם ותראו לאן אתם מדרדרים אותנו".

כזכור, לפני כחמישה חודשים דווח בחדשות כל העולם כי משגיח כשרות במשחטת עוף עוז שבשגב שלום, קיבל מכות באמצעות מוט ברזל לאחר שגרם לפיטורי ערבי שהציק ליהודים. המשגיח נפצע קל בגב וביד. הערבי בן 18 תושב המקום נעצר.

עובד במפעל סיפר ל'חדשות כל העולם' כי "במפעל הבטיחו כבר מזמן שיהיה אבטחה מלאה מהכניסה לצומת עד המפעל וגם בפנים, מה שעדיין לא קויים." לדבריו: "אולי אחרי מקרה כזה, יתחילו להתייחס אלינו ויציבו אבטחה במקום."

ממשטרת ישראל נמסר: "התקבל היום בצהריים דיווח אודות אירוע תקיפה במשחטה בשגב שלום. מתחקור שוטרים שהגיעו למקום עלה כי אחד העובדים במקום פוטר, עפ"י החשד תקף באמצעות מוט עובד אחר אשר חשד בו כי הביא לפיטוריו וזה נפצע באורח קל. שוטרי תחנת ערוער פתחו בסריקות ועצרו את החשוד, בן 18 תושב שגב שלום."


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: