תגובות

ניר אורבך בוועדת התקציב: "אחרי שלוש שנים בהם לא הצביעו על תקציב – השבוע הולכים לעשות זאת שוב"

(קרדיט צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ)

יו"ר סיעת ימינה ח"כ ניר אורבך בדברי פתיחה היום (יום א') בועדת הכנסת לקראת פתיחת שבוע התקציב:אני נרגש לפתוח את השבוע המשמעותי הזה.
אחרי שלוש שנים בהם לא הצביעו על חוק התקציב, סופסוף אנחנו השבוע הולכים לעשות זאת שוב.
זו בשורה למשק הישראלי, לכלכלה הישראלית ולאזרחי ישראל.
אני יודע שיש חלקים בחוק ההסדרים ובחוק התקציב שמצריכים הסבר לציבור, קל לעשות עליהם קמפיין. חובת ההסברה היא עלינו וכך נעשה.
כמו בכל תקציב יש לנו גם חלקים שמרגישים כי הם נפגעים ממנו יותר וחלקים שמרוויחים ממנו, אנחנו השתדלנו, בכל יכולתנו, למצוא איזונים ולאפשר לכל אזרח לחיות פה בכבוד.
צריך לזכור, אנחנו אחרי כמעט שנתיים של מגפת הקורונה, אמנם ב"ה ניראה שאנחנו בכיוון הנכון ואנחנו מנצחים את המגיפה, ואמנם הצלחנו את הגל האחרון לעבור ללא סגר, אבל עדיין יש לנו צורך לממן את מה שעברנו בשנתיים האחרונות וגם להתכונן לבאות. מדובר במגיפה לא צפויה וחשוב שנגיע מוכנים לכל תרחיש. גם זה עולה לצערי כסף.
אנחנו חיים במדינה קטנה, יש לנו אוכלוסיות ומגזרים שונים ומגוונים, יש לנו צרכים שאין בהרבה מדינות בעולם ויש בנו את הרצון העז להיות הכי טובים שיש ותמיד להיות עם רגישות חברתית למגוון שאנחנו חיים בו.
כל ח"כ שמגיע למשכן מגיע עם ציבור ישראלי שעומד מאחוריו ומצפה שידאגו לו. השתדלנו לדאוג לציבורים שלנו והשתדלנו לדאוג לציבורים שלא מיוצגים בקואוליציה כרגע, דבר שאני מקווה שישתנה, וגם לא היו מיוצגים בועדות השונות עד לרגע האחרון ממש. דבר שהפליא אותי אך לא יכולתי לשלוט בו לצערי.
יהיה שבוע קשוח, הרבה רעשי רקע וקמפיינים יובילו את השבוע הזה, אבל אנחנו בטוחים בעצמנו ואנחנו נחושים לעשות את מה שטוב לעם ישראל. מגיע לאזרחי מדינת ישראל מדינה מתפקדת, משרדי ממשלה מתפקדים שבאים לעבוד בשבילם.
התקציב בעז"ה ובהשתדלותנו יעבור השבוע, אנחנו מתכוננים לשבוע וערוכים למשימה. כל חברי הקואליציה מגויסים. אנחנו מאמינים בו ואנחנו מאמינים שאנחנו עושים טוב למדינת ישראל ואזרחי ישראל.

אסיים בדבריו של הרב קוק, שאת החוק שלו בעז"ה נמשיך לקדם אחרי העברת התקציב:
"האהבה הגדולה שאנו אוהבים את אומתינו, לא תסמא את עיננו מלראות את כל מומיה.. אך גם אחרי הביקורת היותר חופשית.. כולך יפה רעייתי"
אנחנו לא חפים מביקורת, אנחנו יודעים שעוד יש דברים לתקן, אבל בשביל זה אנחנו כאן, הגענו לעבוד למען אזרחי ישראל.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: