תגובות

כביש 40: רוכב אופניים נפגע מרכב ונפצע אנוש בתאונה סמוך למושב עוּזָה

צוותי רפואה העניקו סיוע ראשוני וביצעו החייאה על רוכב אופניים כבן 40 שנפצע קשה בתאונה בכביש 40 סמוך למושב עוּזָה.

מהמשטרה נמסר כי כביש 40 נחסם לתנועה מצומת אבן שמואל לצומת פלוגות בשני הכיוונים בעקבות תאונה מטופלת – שוטרים נמצאים במקום ומכוונים את התנועה.


במד"א מעדכנים כי בשעה 20:06 התקבל דיווח על רוכב אופניים שנפגע מרכב בכביש 40 סמוך לכניסה לעוזה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה וכאשר חזר הדופק פינו לבי"ח ברזילי גבר כבן 40 במצב קשה ולא יציב.

חובש רפואת חירום במד"א ניר ישראל סיפר: "הפצוע נלכד מתחת לרכב במרחק של עשרות מטרים מהאופניים כשהוא מחוסר הכרה עם פגיעה ראש מדממת קשה ופגיעה רב מערכתית. חילצנו אותו תוך כדי בדיקות רפואיות ומיד התחלנו בפעולות החייאה וכאשר חזר הדופק הכנסנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבי"ח תוך המשך טיפול רפואי כשמצבו קשה ולא יציב."

צילום: דוברות איחוד הצלה.

רן דוד חובש באיחוד הצלה מסר: "מדובר בתאונה עם מעורבות רכב ואופניים."


חובש מד״א-הצלה דרום, פנחס יעקב סיפר: ״כשהגעתי למקום הבחנתי ברוכב אופניים השרוע בכביש, לאחר שככל הנראה נפגע מרכב. יחד עם חובשים ופרמדיקים נוספים של מד״א הענקנו לו סיוע רפואי ראשוני וטיפול מציל חיים והוא פונה לבית החולים כשמצבו קשה״.

צילום: דוברות איחוד הצלה.

רן דוד חובש באיחוד הצלה שהגיע ראשון לזירה מסר: "מדובר בתאונה עם מעורבות רכב ואופניים. רוכב האופניים נחבל קשות בראשו וכשהגעתי לזירה הוא היה ללא דופק ונשימה. ביצענו בו בזירה פעולות החייאה".

דודי אוברלנדר חובש בכיר מיחידת האופנועים של איחוד הצלה הוסיף: "תוך כדי פעולות ההחייאה חזר דופק והוא הועלה לניידת טיפול נמרץ שמפנים אותו לבית החולים ברזילי במצב קשה. כמו כן הענקנו יחידת חוסן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה העניקו סיוע לעוברת אורח שנתקלה בתאונה ולקתה בחרדה".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: