תגובות

דרמה במועצה הדתית חיפה: המשגיחים בחיפה עתרו נגד המועצה הדתית וההסתדרות

היום (רביעי) 27/10/21 הוגשה עתירה ע"י משגיחי הכשרות לבית המשפט המחוזי בעניינים מנהלים בחיפה כנגד המועצה הדתית חיפה והסתדרות העובדים מרחב חיפה.

בעקבות הסכם שנחתם בין המועצה דתית חיפה להסתדרות העובדים חיפה אשר נחתם ללא התייעצותם של משגיחי הכשרות בחיפה ובהתנגדותם של בכירים במועצה הדתית הוגשה עתירה מנהלית על סעיפים רבים שנחתמו בהסכם ובין היתר על סעיפים אשר פוגעים בתנאי שכרם ותעסוקתם של משגיחי הכשרות, המועצה דרשה מהמשגיחים בחיפה לדווח באפליקציית מעקב נוכחות ושימוש במערכת "שירת הים" וזאת למרות שבהסתדרות בעבר התנגדו לאפליקצייה מתוך פגיעה בפרטיות של המשגיחים.


לטענת העותרים הסכם זה נחתם ונסגר ללא ידיעת המשגיחים ומעורבותם בנושא ואף כשהמשגיחים ביקשו לאחר החתימה לעיין בהסכם נאמר להם שיחכו כשבועיים ואחרי תקופת בין המצרים ישלחו לכולם את ההסכמים, ההסכם היה חשוף רק ל 2 משגיחי כשרות שנבחרו כנציגים בהסתדרות שלא בבחירות ישירות מטעם המשגיחים אלא ע"י נציג ההסתדרות יניב שפירא.

העותרים גם הגישו לבית המשפט בקשה לבחון את סעיפי התקנון וההסכם ודרישת המועצה לחייב את המשגיחים על אפליקציית ומערכת שירת הים שאותה ניסה לקדם גם בעבר יו"ר המועצה בחיפה משה דגן בכלל המועצות הדתיות בתקופת היותו כמנכ"ל הרבנות.

לטענת העותרים ההסכם מהווה פגיעה בחוקי יסוד ובתנאי תעסוקתם ושכרם ואף פוגע בפרטיותם וחופש הדת.

כמו כן המועצה הדתית חיפה לא המתינה להוראת החוק המתגבש בימים אלו לייעול מערך הכשרות הארצי.

העותרים טוענים כי תנהלות המועצה לא מוסרית כלפי המשגיחים והדבר נעשה רק בעיר חיפה ולא לכלל המועצות הדתיות בישראל.


בעקבות העתירה וההתנגדות אין חיוב למשגיחים בחיפה להחתים באפליקציית שירת הים וזאת עד שבית המשפט יחליט בתיק.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: