תגובות

ניצחון לאופוזיציה: החוק של ח"כ קרן ברק עברה בקריאה טרומית – בניגוד לעמדת הקואליציה

למרות התנגדות הקואליציה, מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק רישוי עסקים (תיקון – שינוי מדיניות הביטוח במכוני כושר), התשפ"א-2021, של חברת הכנסת קרן ברק. האופוזיציה הגישה בקשה לקיים הצבעה שמית אך משכה את הבקשה רגע לפני ההצבעה וביקשה לקיים הצבעה אלקטרונית. כאשר החלה ההצבעה נכנסו למליאה חברי אופוזיציה נוספים וההצעה זכתה לרוב של 25 תומכים מול 24 מתנגדים.

ההצעה מבקשת לבטל את הדרישה לתוספת ביטוח למכוני הכושר, ולהשוות את הדרישות הרגולטוריות למקובל במקומות האימון לספורטאים לא מקצועיים בעסקים אחרים בענף הספורט. כמו כן מוצע לחייב את בית העסק לעדכן בשלט המוצב במקום בולט כי לבית העסק ביטוח צד ג' בלבד.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "מכוני כושר מחויבים לבטח את לקוחותיהם בביטוח תאונות אישיות כתנאי לקבלת רישיון העסק או ההיתר הזמני בשעה שבעסקים אחרים מכל הסוגים תנאי זה אינו קיים. בכדי לשנות חשיבה זו, יש לאמץ גישות מקלות פשוטות ומינימליות המאפשרות שמירה על זכויותיו ומעמדו של בעל העסק גם באופן שווה לעסקים אחרים תוך שאנו מאפשרים לו לפעול במסגרת החוק.

על מנת לשפר את סיכויי שרידותם ולסייע להם להתקדם לעבר פריחה כלכלית חוזרת יש למזער עד כדי מינימום את הבירוקרטיה והרגולציה בעולם רישוי עסקים ולבחון התאמות הרגולציה אשר נוספו לעסקים שונים בשונה מהמקובל בענף."


צילום: דני שם טוב – דוברות הכנסת.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: