תגובות

יוסי דגן לממשל ביידן: "המנדט הבריטי הסתיים – רוב הישראלים רוצים בנייה ביו"ש"

סערה בעקבות פרסום דבריו של נד פרייס, דובר משרד החוץ האמריקני, שאמר הערב (שלישי) כי ארצות הברית ״מודאגת מאוד״ מהחלטת ממשלת ישראל לקדם בניית אלפי יחידות דיור ביהודה ושומרון. ומדבריו של ממלא מקום שגריר ארה"ב בישראל, מייקל ראתני ליועצת המדינית של ראש הממשלה נפתלי בנט, בנושא זה, זאת לקראת אישורי מועצת התכנון העליונה מחר לאלפי יחידות דיור ביו"ש.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון מגיב הבוקר (ד) לדברים בחריפות ואומר כי ממשלה עם מינימום של כבוד לאומי חייבת להעמיד את מחלקת המדינה וממלא מקום השגריר במקומם: "אני קורא לראש הממשלה ולשר החוץ להעמיד במקום את דובר מחלקת המדינה וממלא מקום השגריר האמריקני במקומם, ולהבהיר להם כי המנדט הבריטי והממשל התורכי הסתיימו מזמן.

ממשלה עם מינימום של כבוד לאומי חייבת לומר באותו רגע את דברי מנחם בגין לנשיא רייגן בנושא החלת הריבונות על רמת הגולן: "מדינת ישראל איננה רפובליקת בננות",


שום ממשלה בישראל לא תוכל לא יכולה ולא יכלה להסתתר מאחורי התירוצים של לחץ אמריקני משום שההחלטה היא רק של ממשלת ישראל.

לחצים היו לחצים קיימים ולחצים יהיו בהמשך. הכדור מעולם לא היה בוושינגטון הוא תמיד בירושלים.
זה לא ביידן זה בנט,
זה לא הסטייט דיפרטמנט זו ממשלת ישראל.

חצי מיליון אזרחים במדינת ישראל אינם סוג ב' במדינה הזו

רוב העם במדינת ישראל – רואים בפירוש על פי מפת המפלגות – מצפה לבנייה בכל רחבי יהודה ושומרון וכך יהיה".

נזכיר כי בימים הימים האחרונים קיים ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, מרתון פגישות שבמסגרתו נפגש עם למעלה מ-20 חברי סנאט וקונגרס, רפובליקנים ודמוקרטים, ביניהם חברי הקונגרס אנדי בר, בוב גוד, לי זלדין, כריס סמית, בת ואן דיון, צארלס פליישמן ואחרים. מטרת הפגישות הייתה להבהיר את הפגיעה החמורה בישראל בהתערבות ארהב בבנייה ביוש והנזק שנעשה מכך. דגן פעל להקמת קבוצה שתנסה למתן את הלחצים בנושא מצד ממשל ביידן. הפגישות זכו להצלחה רבה ורבים הביעו את רצונם לעזור למדינת ישראל, להתיישבות ביו"ש וכן לבקר בשומרון.


הסנאטור קסידי, הנחשב לאחד הסנאטורים הבכירים והבולטים בגבעת הקפיטול, הביע בסיום הפגישה תמיכה במהלך, אותו מוביל ראש מועצת שומרון. "אני אתמוך בכם, אני מודה לך על הפרספקטיבה שנתת לי ואני אגיע לביקור בשומרון" אמר קסידי בתום הפגישה עם דגן. חבר קונגרס נוסף, אנדי האריס אמר לדגן כי התמיכה בישראל ובהתיישבות תימשך גם בממשל הזה "לחברי, אתם יכולים להיות בטוחים שארה"ב היא בת ברית חזקה, אנחנו נגן על זכותה של ישראל להתקיים, ועל זכותם של הישראלים לחיות בשקט ובשלום. היום ובדורות הבאים. אנחנו מחליפים ממשלים בארה"ב, אבל תמיד תשאר התמיכה החזקה, זה תמיד ימשיך ולא ישתנה".

חברת הקונגרס קתי מקמוריס רוג'רס צירפה גם היא את תמיכתה ואמרה:
"אני שמחה וגאה להיות תומכת חזקה ובת ברית של חברינו בישראל, ובמיוחד של חברינו מהשומרון. אני כל כך גאה להיות כאן עם ראש המועצה, שהוא חבר טוב, וגאה להצטרף לכוחות שיעשו אתכם חזקים יחד עם ארה"ב.

חבר הקונגרס אנדי בר, נציג מדינת קנטאקי, סיפר בהתרגשות על הסיור שקיים עם דגן בשומרון, לפני כשנתיים ואמר: "נהדר לפגוש אותך שוב, אני בהחלט הייתי רוצה לחזור לבקר בשומרון ולפגוש את האנשים הנפלאים המתגוררים שם, אנחנו עומדים לצדכם והיחסים בינינו בלתי ניתנים להפרדה". חבר הקונגרס בוב גוד, נציג מדינת וירג'יניה, אמר לראש מועצת שומרון: "אני שמח להיות כאן עם חבר שלי מישראל, אני עומד איתן, בתמיכה שלי, אנחנו עומדים לצדכם חזקים ואנחנו מכבדים ותומכים בזכותכם".

(בתמונה: חבר הקונגרס אנדי בר מקבל מראש מועצת שומרון יוסי דגן את "מדליית השומרון". במסעו המדיני של דגן לוושינגטון שבוע שעבר קרדיט: מועצה אזורית שומרון).


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: