תגובות

“נרצחה במחלקת הקורונה": זה מה שנכתב על מצבה של נפטרת מקורונה

‏סערה ברשת בעקבות כיתוב על מצבה: "נרצחה ע"י בית החולים בלינסון במחלקת הקורונה".

על קברה של אישה בת 71 ולא מחוסנת נכתב "נרצחה", לאחר שנפטרה מספר ימים אחרי שהובאה למחלקת קורונה בביה״ח עם התקף לב ותסחיף ריאתי אחרי טיפול משמעותי בביתה.


אחרי פרסום התמונה היום, בית החולים ‏בילינסון הגיש תלונה במשטרה על הסתה לאלימות כלפי סגל בית החולים.

בבית החולים בלינסון הגיבו לפרסום תמונת המצבה ואמרו: “בביה”ח מזועזעים מהכיתוב על המצבה ומביעים שאט נפש על ההתבטאות החמורה, המסיתה והמשוללת כל יסוד עובדתי כפי שנכתב על גבי המצבה. בכוונת בית החולים לשקול את צעדיו בנושא זה לרבות וככל שיידרש באמצעות נקיטת הליכים משפטיים.

מבלי להפר את החיסיון הרפואי של המנוחה, נציין רק שמדובר באישה מבוגרת ולא מחוסנת שהובאה לביה״ח לאחר שטופלה בביתה זמן משמעותי, התקבלה עם התקף לב ותסחיף ריאתי ונפטרה עם מחלת קורונה סוערת. צוות מחלקת הקורונה טיפל בה במסירות אין קץ ותוך ליווי ושיח מתמיד עם המשפחה.

צוותי מחלקות הקורונה בבית החולים, שטיפלו ומטפלים במאות חולים במסירות ובמקצועיות ועושים לילות כימים כדי להציל חיי חולים, קיבל בתדהמה ובעוגמת נפש עמוקה הכפשה זו, שמהווה דיבה פסולה ואסורה ומדרדרת את השיח הציבורי והחברתי לתהומות שכמותם טרם חזינו”.


שר הבריאות, ניצן הורוביץ: ‏"הזעזעתי לראות את הכיתוב המביש על המצבה של הנפטרת מקורונה. הצוותים בבית החולים בילינסון, ובכל רחבי הארץ, עושים עבודה לא פחות ממדהימה. הם מצילים חיים כל יום. אני מגבה אותם לחלוטין, מחזק את ידם, ומגנה בשאט נפש את ההכפשות המכוערות."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: