תגובות

לאחר תלונה על בקתב"ים ומטען: מעצר אלים של תלמידי ישיבת חומש | תיעוד

מעצר תמוה: הבוקר פשטו כוחות משטרה גדולים על ישיבת חומש וביצעו מעצרים. זאת לאחר שהתלמידים התלוננו למשטרה על ידוי בקבוקי תבערה אבנים ומטען בכניסה למקום. יוסי דגן ראש מועצת שומרון: "הרדיפה של תלמידי ישיבת חומש יצאה מכל פרופורציה. כיצד הגוף שלא מוצא זמן לעצור השתלטות על שטחי C מוצא זמן לעצור כמה תלמידי ישיבה שכל פשעם לימוד תורה על אדמת ארץ ישראל".

במהלך הלילה פנו תלמידי ישיבת חומש ומנכל הישיבה שמואל וונדי למשטרה וכוחות הבטחון דיווחו על זריקת אבנים ובקבוקי תבערה לעברם, ומטען בכניסה למקום.

כוחות הצבא והמשטרה סירבו להגיע במהלך הלילה. רק בשעות הבוקר הגיעו חבלני המשטרה לפרק את המטען שהתברר כמטען דמה.


במהלך תמוה מייד לאחר מכן, כוחות משטרה גדולים פשטו הבוקר (יום א) על ישיבת חומש. ועצרו את הבחורים באלימות.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הלין על הרדיפה כלפי תלמידי הישיבה: "היחס לתלמידי ישיבת חומש הפך לאובססיה. אם נמצא זמן פנוי לרדוף אחרי כמה תלמידי ישיבה שכל פשעם הוא לימוד תורה על אדמת ארץ ישראל, אולי אפשר היה להשקיע את אותו זמן בעצירת השתלטות הרשות הפלסטינית על שטחי C, ואובדן חמור של שטח בשליטה ישראלית מלאה. במקום לטפל בזורקי אבנים. מחפשים תלמידי ישיבה. אני קורא לממשלה להורות לעצור את ההתנהלות הזו שיש לה ריח של שנאת כל מה שיש בו קצת תורה וקדושה. ישיבת חומש המתחדשת פועלת מתוך הישוב חומש שנעקר מתושביו אולם הוא נשאר כולו בשליטה ישראלית מלאה. אין שום הצדקה לעצירת בחורים מלעלות למקום וללמוד תורה".

בישיבה מייחסים את הפשיטה לעובדה שלאחרונה התגברו אירועי הטרור באיזור "במקום לטפל באלימות הערבית, בוחרים לטפל במותקף" אומרים בישיבה.

בשבועות האחרונים חוו תלמידי הישיבה עלייה משמעותית במקרי הטרור כלפי העולים לחומש: זריקות אבנים ובקבוקי תבערה כלפי רכבי הישיבה והמבקרים הרבים ואף מטען דמה שהונח בכניסה לחומש וגרם לחסימת הציר למשך שעות ממושכות.

לאור ההתגברות האירועים, הובילה הישיבה פניה לצבא בדרישה לטפל בהתארגנויות המסוכנות .


הפניה נעשתה בערוצים ישירים וכן באמצעות אישי ציבור שונים בהתיישבות. אך כאמור, מעל פני השטח הדרישה לא נענתה וכעת, חוששים בישיבה כי ביצוע המעצרים נועד להרחיק אותם מאזור הסכנה במקום לטפל בתאי הטרור ההולכים ומתגבשים באיזור.

הרב אלישמע כהן, ראש ישיבת חומש מסר: הישיבה היא פרויקט התיישבותי חלוצי אשר מקיים כבר 15 שנים, דרישה לשוב לריבונות ולשליטה בארץ ולתקן את חטא הגירוש. מעצר בחורי הישיבה, כתגובה לאירועי הטרור, מהווה רוח גבית לטרור ואנחנו חוששים בצורה רצינית להתגברות התקיפות ולסיכון חיי אדם. בימים שכבר ברור שפשע הגירוש שכלל התקפלות מול אויבים, הביא לתקיפות נוספות, מן הראוי שהמשטרה לא תמשיך את הקו השגוי והמסוכן ותפעל לתפיסת התוקפים ולא למעצר המותקפים.

(בתמונה: הרכב של אחד התלמידים לאחר שהשוטרים הפכו את חמגשיות ארוחת הצהריים של תלמידי הישיבה על המושב של הרכב).


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: