תגובות

"רעול פנים ובאיומי סכין": כתב אישום נגד שני חשודים שביצוע שוד צ'יינג' ביטקוין בנתניה | תיעוד

משטרת ישראל סיימה חקירת אירוע שוד מזויין בצ'יינג' בנתניה והיום יוגש לביהמ"ש המחוזי כתב אישום נגד שני החשודים בביצוע המעשה.

בתאריך 06.10 הגיעו שני החשודים, תושבי נתניה בני 19, לצ'יינג' ברחוב שער העמק בנתניה בכוונה לשדוד את המקום.


בעוד אחד החשודים המתין לחברו מחוץ לבית העסק ע"ג קטנוע נכנס החשוד השני למקום כשהוא רעול פנים ובאיומי סכין דרש מבעל המקום לפתוח את הכספת.

החשודים נמלטו מהמקום כשכל שללם הסתכם בטלפונים ניידים וזאת מכיוון שהצ'יינג' המדובר הינו צ'יינג' העוסק במסחר במטבעות מסוג ביטקוין.

שוטרי תחנת נתניה שהוזעקו לבית העסק הצליחו כעבור מספר ימים לזהות ולהתחקות אחר החשודים ובתאריך 11.10 עצרו את שניהם.

היום כאמור יוגש נגד לביהמ"ש המחוזי כתב אישום בגין שוד מזויין בצירוף בקשה למעצר עד תום ההליכים.


צילום: דוברות המשטרה.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד דודי ענבר, שני הנאשמים החליטו לבצע שוד בחנות "Bitcoin Change", עסק לקנייה ומכירה של מטבעות וירטואליים בעיר נתניה. לשם כך לבשו הנאשמים בגדים ארוכים וכהים, כפפות, חבשו קסדות שחורות לראשם, וכן הצטיידו בסכין מטבח.

השניים הגיעו בסמוך לחנות כשהם רכובים על אופנוע ללא לוחית רישוי, כאשר אוחיון מרכיב את מזנגיא, זאת למרות שמעולם לא היה ברשותו רישיון נהיגה. בהגיעם למקום, נכנס מזנגיא לחנות על מנת לבצע את השוד ואילו אוחיון נותר על האופנוע במטרה שיוכלו להימלט מן המקום במהירות לאחר ביצוע השוד. מזנגיא נכנס לחנות ואיים על המוכר באמצעות הסכין כי יפתח את הכספת וירוקן את תכולתה. המוכר נאבק במזנגיא, השתחרר מאחיזתו והצליח להימלט.

בשלב זה נטל מזגניא 3 מכשירי טלפון ניידים שראה במקום, ברח מן החנות וביחד עם אוחיון נמלטו מן המקום באופנוע כשהמוכר מנסה לרדוף אחריהם. הנאשמים נסעו מרחק קצר מן החנות והחליפו את בגדיהם לבגדים קצרים, על מנת להקשות על זיהויים. בהמשך, השליכו פריטי לבוש ופריטים נוספים אשר שימשו אותם לשוד, וזאת במטרה להקשות על איתורם.

נוסף על האישומים לעיל, נדיר אוחיון מואשם גם בנהיגה ללא רישיון.

במקביל לכתב האישום הוגשה גם בקשת מעצר נגד שני הנאשמים, בה ציין עו"ד ענבר: "עבירת השוד חמורה ביותר שעה שבוצעה באלימות ובאמצעות סכין. זאת ועוד, אך ורק בשל תושיית הקורבן שהצליח להשתחרר מאחיזתו של המשיב 1 ולהימלט מהמקום לא הסתיים האירוע בצורה חמורה יותר. יתרה מכך, אף העובדה שנשדדו "רק" 3 מכשירי טלפון ניידים קשורה אך ורק לכך שהקורבן ברח מהחנות ובהיעדרו לא יכול היה המשיב 1 לפתוח את הכספת שבחנות".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: