תגובות

מְחָאַת הַזְּקָנִים שֶׁל אִרְגּוּן הַכַּבָּאִים: "כבאי עם זקן הוא לא מסוכן"

מאות כבאים מכל רחבי הארץ מפגינים כעת מול לשכת נציב כבאות והצלה נגד החלטתו לדרוש מהם לגלח את הזקן באופן מוחלט. החלטת הנציב אמורה להיכנס לתוקף ב 01.11 והכבאים מוחים על ההחלטה וקוראים לשר לביטחון הפנים, עמר בר לב, לדחות את יישום ההחלטה עד לבחינה מחודשת של הנושא על ידי נציב הכבאות הבא שאמור להיכנס לתפקידו בעוד כשלושה חודשים.

במערך הכבאות וההצלה ישנם אלפי עובדים מכל גווני האוכלוסייה. חלקם נוהגים לגדל זקן על פי צו אמונתם. אם החלטת הנציב תיכנס לתוקף, מאות כבאים יצטרכו לעבור לעבוד כעובדי מנהלה בלבד, דבר שיפגע קשות ביכולת מערך הכבאות וההצלה לעמוד באתגרים הבטיחות העומדים בפני מערך הכבאות יום יום, שעה שעה.


הכבאי איתמר פישר: יש 2200 כבאים על כל מדינת ישראל. עוד שבועיים יגידו ל 300 כבאים, שזה יותר מ 10% לכו הביתה. מי יתן מענה? זה 80 כבאים בסה"כ לכל משמרת בארץ. מי ישמור על האזרחים? אנחנו אומרים שיש פתרונות. אנחנו מבקשים מהשר לבדוק את הדברים ובנתיים להקפיא את ההנחיה. לא הגיוני שבמדינה דמוקרטית במדינת ישראל יחליטו סתם ככה להוריד זקנים ל 300 איש. כבאי עם זקן זה לא מסוכן.

ארגון עובדי מערך הכבאות: יש כאן מאות עובדים שהוכשרו במשך שנים רבות באינספור תרגולי בטיחות על מנת לעמוד בכושר מקצועי. החלטת הנציב, באבחת חרב, עלולה לפגוע בכ 10% ממצבת כוח העובדים של מערך הכבאות וההצלה. זו פגיעה מסוכנת ביכולות שלנו לתת מענה לאתגרים הבטיחותיים. אסור לקבל החלטה כזו ללא בחינה מעמיקה של ההשלכות. אנחנו בטוחים כי השר לביטחון פנים, עמר בר לב, שמודע לאתגרים של כוחות הכיבוי וההצלה ידחה את ההחלטה במספר חודשים, עד לבחינה מחודשת של הנושא.


(קרדיט צילום: ניב ארט craft7).


תגובות לכתבה:

  1. ליאורה

    אלופים!! ישר כח!!

כתיבת תגובה: