תגובות

ברוך דיין האמת: הרב מכלוף פחימא, מייסד מוסדות "תורה וחסד" בבני ברק – נפטר הלילה

ניצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון האלוקים: הלך לבית עולמו הרב מכלוף פחימא זצ"ל, אשר ייסד את מוסדות "תורה וחסד" בבני ברק.

הרב פחימא גדל במרוקו ועלה לישראל, הקים קהילה ומוסדות חינוך והיה מגדולי תלמידי החכמים של קהילת מרוקו בישראל ובעולם ורבם של יוצאי צפון אפריקה ומרבני העיר בני ברק.


הרב היה ידוע בבקיאותו האדירה בתורה ובהלכה ובקבלה, ובמאור פנים ובלבביות שלו כלפי כל אדם.

בחודשים האחרונים סבל הרב פחימא זצ"ל בבעיות בריאותיות ואושפז בבית החולים. הלילה השיב את נשמתו הטהורה ליוצרה לאחר שהזדכך בייסורים והוא כבן פ״ז שנים.

הלוויתו תצא בשעה 13.30 מישיבתו מוסדות תורה וחסד ברחוב חידושי הרים, לבית החיים של נציבי ישיבת פוניבז בבני ברק.

תנועת ש״ס ובראשה מרנן ורבנן מועצת חכמי התורה בראשות גדול הדור מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן שליט״א, יו״ר התנועה הרב אריה דרעי, נציגיה ופעיליה, מבכים מרה את פטירתו של האי גברא רבא, ממקימי היהדות הספרדית התורנית בעולם הישיבות, מגדולי החריפים והעמקנים בדורנו אשר יצק מים על ידיהם של גדולי ישראל ובהם מרן הגר״ע יוסף זצוק״ל ומרן ראש ישיבה הגרא״מ שך זצוק״ל, לן בעמקה של הלכה ואיש ההשקפה הטהורה


מתנועת ש"ס נמסר כי המנוח זצוק״ל היה מפארה של יהדות צפון אפריקה. עלה ממרוקו שם הקים מוסדות חינוך, ועם בואו לארץ הקים ישיבות וכוללים והיה הרוח החיה בהפרחת עולם התורה הספרדי. היה רועה נאמן לאלפי תלמידים שזכה להעמיד במשך למעלה מ-60 שנה במסירות נפש ופעל לחיזוק חומות היהדות וקירוב יהודי צרפת.

מועצת חכמי התורה ותנועת ש״ס אבלים יחד עם כל בית ישראל על האבדן הגדול לעולם התורה והישיבות, וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה׳.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: