תגובות

תיעוד: הלוויתה של הילדה אלטע פיקסלר שנפטרה לאחר שנותקה ממכשיר ההנשמה באנגליה

סמוך לחצות, התקיימה בהר המנוחות בירושלים, ההלוויתה של הילדה אלטע פיקסלר, שנפטרה לאחר שנותקה ממכשיר ההנשמה באנגליה.

‏ראש הישיבה לצעירים של בעלזא הרב אהרן דירנפלד אמר בהספד: "נגרם קידוש ה' גדול, כאשר כל התקשורת עסקה במאמצים הכבירים, במאות אלפי הדולרים, ובמאבקים המשפטיים שהושקעו במטרה להציל את חייה.


כזכור, ביום שני, הילדה אלטע פיקסלר נותקה ממכונות ההנשמה שאליהם הייתה מחוברת מאז לידתה, בשל בעיות רפואיות מהם סבלה.

בזמן ניתוק המכשירים התאספו בני המשפחה סביב מיטתה בבית החולים כדי להיפרד ממנה ולומר את מילות הווידוי.

לפני כ-3 חודשים פסק בית המשפט בבריטניה כי יש לנתק את הילדה ממכשירי ההנשמה.

הילדה, בת להורים אזרחי ישראל וארצות הברית שהתגוררו בבריטניה, נולדה לפני שנתיים וחצי לאחר שנים ארוכות של המתנה. במהלך הלידה המוח לא קיבל את החמצן הנדרש ומאז היא הייתה מאושפזת עם פגיעה מוחית ומחוברת למכונת הנשמה.

ההורים התחננו לבית המשפט וביקשו להטיס את הילדה לישראל או לארצות הברית, אך השפוטים החליטו שהילדה סובלת, ולכן הכריעו את גורלה, למרות שהיא לא אזרחית המדינה.


ח״כ משה אבוטבול, אמר אחרי פטירתה: "ברוך דיין האמת! כואב הלב על אבדן של ילדה יהודית טהורה שעלתה לגנזי מרומים. צר לי שלמרות מאמצי ופניותי למימשל הבריטי בתחינה שיגלו חמלה והבנה להלכה היהודית ולא לגדוע את פתיל חייה לא נענו. אני שולח את תנחומי למשפחה הכבודה שעברו תקופה לא קלה, מן השמיים תנוחמו אמן. ת.נ.צ.ב.ה״.

ח"כ הרב ישראל אייכלר אמר: "העולם המודרני חוזר לתרבות סדום ועמורה. במשך חדשים זעקה המשפחה לעזרה אל מול המשפט הבריטי שהפך לסדום ועמורה. וכן מוח מדינת ישראל שהתנכרה לאזרחיה. ניסינו לפנות לנשיאים, שרים, משפטנים וכל אשר לב אנושי בקרבו. אך איש לא הצליח לעמוד מול הכוח המשפטי של "דת החמלה".

"ביצוע הריגה בכפיה של תינוקת יהודיה חולה בבריטניה, הופך את עולם הרפואה והבריאות לרצחני ומסוכן לחולים, לזקנים ולחלשים. העולם הופך ליער חיות אכזרי, בו החזקים הורגים את החלשים. הכל בשם "הברירה הטבעית" ההופכת אנשים לחיות. פסק הדין של בית המשפט הבריטי להוציא להורג ילדה מיוסרת, מתוך "רחמים", פותח פתח גיהנום לכל החולים הסופניים, העניים המרודים, וכל מי שאין לו כסף וכוח להתגונן מפני הורגיו ה"רחמניים".

"כל מי שלב רחום בקרבו בוכה הלילה יחד עם המשפחה השכולה ואכזבתם של כל האנשים הטובים שניסו לעזור, לפעול ולהפעיל אחרים מקצה העולם ועד קצהו".

צילום: עובדיה טובול – חדשות כל העולם.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: