תגובות

"אוזלת יד של המשטרה": בעקבות התפרעויות הערבים – התחבורה הציבורית לכותל הופסקה

חברת אגד פרסמה הערב כי החליטה בהוראה המשטרה לשנות למשך השבועות הקרובים את מסלולם של הקווים המגיעים לכותל המערבי, קו 1 ו-3, העוברים דרך אזור שער שכם ודרך העופל מחשש לידויי אבנים ופגיעה בנוסעים.

בעקבות ההחלטה, פנה הערב (ב') יו"ר מפלגת נעם, ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) בבקשה דחופה לכנס את הוועדה לביטחון פנים לדיון בעניין.


בבקשה שהוגשה ליו"ר הוועדה ‏ח"כ מירב בן ארי נכתב "‏היום פורסם כי מאחר ולאחרונה נזרקו אבנים על אוטובוסים בציר הנסיעה לכותל המערבי על ידי פורעים ‏ערבים החליטה חברת אגד, על פי הנחיית משטרת ישראל, להפסיק את מסלולי הנסיעה לכותל בשלב זה", כתב מעוז.

מעוז ציין כי מדובר באוזלת יד של המשטרה "‏מעבר לאוזלת ידה של המשטרה, שנמנעת מטיפול בפורעים ומייצור ביטחון לנוסעים לשריד בית מקדשנו, ‏עצם ביטול הנסיעה לכותל מונעת מרבים להגיע למקום הקדוש, מחמת קושי ההגעה ברכבים פרטיים", נכתב.

לאור כך, ביקש ח"כ מעוז לקיים דיון דחוף בוועדה "לאור האמור אבקש לקיים דיון דחוף בוועדה עם כלל הגורמים הרלוונטיים", ביקש הח"כ לסיום.

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בטענות חסרות כל אחיזה במציאות, שכן המשטרה לא נתנה כל הוראה כאמור. צר לנו על כך שיש גורמים המנסים להעביר את האחריות להחלטות מעין אלו, שנעשו שלא על דעתנו ושלא בהוראת גורם משטרתי מוסמך כלשהו. אם חברת אגד החליטה להפסיק את הגעת אוטובוסים לכותל המערבי מיוזמתה, הרי שהדבר מנוגד לחלוטין לעמדתנו. נציין כי בתקופה האחרונה המשטרה עצרה מפרי סדר רבים באזור, כולל כאלו שניסו לפגוע באוטובוסים, ומדי ערב פועלים במקום כוחות משטרה גדולים. נמשיך לפעול בנחישות לשמירה על הסדר הציבורי באזור למען שלומם ובטחונם של משתמשי הדרך באשר הם."

(צילום ארכיון: איתמר כרמון – חדשות כל העולם)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: