נהג אוטובוס כבן 60 נפצע קשה בקטטה עם נערים ברמת הגולן

בשעה 10:50 התקבל דיווח על פצוע מאירוע אלימות בישוב בני יהודה שבמועצה אזורית גולן. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לנהג אוטובוס כבן 60 במצב קשה עם חבלת ראש. מסוק מד"א פינה אותו לבית החולים רמב"ם במצב יציב.

מדובר בנהג אוטובוס כבן 60 שנפצע הבוקר באורח קשה בקטטה עם כמה נערים בישוב בני יהודה ברמת הגולן. קטטה זו התרחשה במהלך מסיק זיתים בבני יהודה. מחקיר של המשטרה עולה כי בין הנערים שהגיעו מצפת לנהג האוטובוס התפתחו ויכוח וקטטה, על רקע שעדיין לא ידוע. בשלב מסוים הנהג התקדם לכיוון האוטובוס, ואז הוא נדחף ע"י הנערים ונחבל בראשו.


חובש רפואת חירום במד"א ניר תגר סיפר: "היינו בתחנת מד"א כאשר אזרחים קראו לנו החוצה להעניקו טיפול רפואי לגבר פצוע ששכב מעורפל הכרה ועם חבלת ראש קשה לאחר אירוע אלימות. מיד הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים בשטח שכלל חבישות ועצירת דימומים ופינינו אותו לחבירה עם מסוק מד"א שפינה אותו לבית החולים רמב"ם במצב יציב."

מקרה זה מצטרף לעלייה התלולה בתקיפות הנהגים בזמן האחרון.

על פי נתוני ארגון הנהגים מבית ההסתדרות הלאומית אשר עוקב אחר הנושא דרך דו"ח שנתי מקיף, בשנת 2020 חוו הנהגים 3,644 מקרי אלימות פיזית. בפועל, המספר גבוה בהרבה שכן רק 47% מהמקרים דווחו.

בנוסף לכך, 40% מהנהגים דיווחו שחוו אלימות פיזית בעבודתם במהלך שנת 2020 (19% מהם דיווחו על 3 ויותר מקרים).

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית מסר בתגובה לאלימות כנגד נהג האוטובוס בבני יהודה כי: "רק הכרה בנהגי האוטובוסים כעובדי ציבור תוכל לשמור על חייהם ועל חיי הנוסעים ותגרום לכך שתוקפי נהגים ישבו מאחורי סורג ובריח. על רשויות החוק לפעול בהתאם. יש לעצור את טרור האוטובוסים נגד הנהגים. היום בו נהג ירצח על הכביש קרוב מתמיד. חייבים לעצור לאלתר את כדור השלג הזה בו תוקפים נהגים השכם וערב."


(צילום ארכיון)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: