תגובות

פיגוע דריסה סמוך למחסום קלנדיה: לוחם מג"ב נפצע בינוני – המחבל נוטרל ונעצר

צוותי רפואה העניקו טיפול רפואי ללוחם מג"ב שנפצע בינוני בפיגוע דריסה באזור מחסום קלנדיה.

לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל יחד עם המנהל האזרחי פעלו לפינוי מבנים לא חוקיים באזור כיכר המושבעים בקלנדיה.


רכב ובו מחבל בשם "סאלח נצאל", בן 22 – מקלקיליה‌‌, נסע במהירות ודרס לוחם מג"ב שנפצע בינוני ופונה לבית החולים שערי צדק.

לוחמי משמר הגבול ביצעו ירי חי לכיוון הרכב שניסה להימלט ונעצר לאחר שפגע בקיר.

הלוחמים עצרו את המחבל ולאחר חקירה ראשונית במשמר הגבול הועבר לחקירה של שירות הביטחון הכללי.

במד"א מעדכנים כי בשעה 00:55 התקבל דיווח על הולך רגל שנפגע מרכב, סמוך למחסום קלנדיה. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק, צעיר כבן 20 במצב בינוני, בהכרה מלאה, עם חבלות בראש ובבטן.


קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

מדוברות המשטרה נמסר כי "לפני זמן קצר, לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל יחד עם המנהל האזרחי פעלו לפינוי מבנים לא חוקיים באזור כיכר המושבעים בקלנדיה. במסגרת הפעילות הגיע רכב ובו מחבל שנסע במהירות ודרס לוחם מג"ב במקום, כתוצאה מהדריסה נפצע הלוחם באורח בינוני ופונה לבית החולים שערי צדק. לוחמי משמר הגבול ביצעו ירי חי לכיוון הרכב שניסה להימלט ונעצר לאחר שפגע בקיר. הלוחמים עצרו את המחבל, בן 22 תושב קלקיליה ולאחר חקירה ראשונית במשמר הגבול הועבר לחקירה של שירות הביטחון הכללי."

לפני זמן קצר, קיים מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן הערכת מצב בסמוך לזירת פיגוע הדריסה.

בסיום הערכת המצב, אמר מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן למפקדים: ״הפיגוע הזה מהווה תזכורת נוספת לאיומים הקיימים בכל פעילות מבצעית ובכל תא שטח שבו אנו פועלים. הדריכות המבצעית והתגובה המהירה והנחושה שלנו, היא המפתח לנטרל כל איום באופן מיידי ולמנוע פגיעה בחיי אדם. גם במקרה הזה, התגובה המהירה והפריסה המבצעית של הלוחמים בשטח מנעה פגיעה בלוחמים נוספים והובילה לסיום מהיר של האירוע ולנטרול המחבל. עלינו להמשיך לפעול בנחישות מול כל ניסיון לפגוע בכוחותינו או בחייהם של אזרחי ישראל״.

סגן מפקד משמר הגבול, תת-ניצב בריק יצחק אמר ללוחמים: ״פעלתם כפי שמצופה ממכם. מיד שזיהיתם כי מדובר בפיגוע דריסה הגבתם בצורה מקצועית, נחושה תוך חתירה למגע שהביאה בסופו של דבר לעצירת הרכב ולתפיסתו של המחבל״.

חובשת בכירה במד"א, יפית בן שמשון ופאראמדיק מד"א אביאל דיין, סיפרו: "חברנו לכוח משטרה במחסום, הם הובילו אותנו למקום הארוע בסמוך, ראינו צעיר כבן 20 על הכביש, חבריו העניקו לו טיפול וחבשו אותו, הוא היה בהכרה מלאה וסבל מחבלות בראש ובבטן, הענקנו לו טיפול רפואי מהיר בשטח ופינינו אותו בדחיפות לבית החולים כשמצבו בינוני ויציב."

יוסף דשת חובש איחוד הצלה שהעניק לו סיוע ראשוני מסר: "כשהגענו למקום נמסר לנו כי הוא נפצע בינוני כתוצאה מרכב שהאיץ לעברו ופגע בו. לאחר הסיוע הראשוני שהענקנו לו בזירה הוא פונה למרכז הרפואי שערי צדק בירושלים".

תמונות מהזירה ומביקור לוחם מג״ב שנפצע ופונה למרכז הרפואי שערי צדק בירושלים ע״י מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן, סגן מפקד מג״ב תנ״צ יצחק בריק ומפקד מרחב מג״ב עוטף ירושלים תנ״צ יובל שלמה. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: