תגובות

יוסי דגן: "אם הממשלה לא מפעילה את חוק החרם נגד יוניליוור – אנחנו נפעיל אותו עצמאית"

תגובה חריפה להודעת בן אנד גריס הבוקר. מועצת שומרון הפיקה מדבקת "תומכי BDS" וקוראת לעסקים לשים את המדבקה על מוצרי יוניליוור. יוסי דגן: "על מדינת ישראל להחיל על יוניליוור את חוק החרם כפי שעשו מדינות בארה"ב".

תגובה חריפה להצהרתם של מייסדי בן אנד גריס בן כהן וגרי גרינפלד אשר טענו כי הם לא מחרימים את ישראל אולם ממשיכים לעמוד מאחורי ההחלטה שלא למכור את הגלידה ביהודה ושומרון.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מוביל קמפיין רחב בדרישה להפעלת חוק החרם בישראל כנגד בן אנד גריס העולמית, כפי שעעשו מדינות נוספות בארהב. דגן הודיע כי המועצה תפיק ותעודד הדבקת מדבקת אזהרה על מוצרי יוניליוור – שהם למעשה הבעלים של חברת בן אנד גריס – עליה ייכתב: אזהרה מוצר של חברת יוניליוור תומכת BDS. כאשר מסביר ראש המועצה האזורית שומרון וכך גם נכתב במדבקה כי החלטה של יוניליוור שלא להתערב בהחלטת בן אנד גריס העולמית שלא למכור את הגלידה שלה בשטחי יהודה ושומרון מהווה תמיכה ב bds.


תגובה זו באה לאחר שהתברר כי לא פחות מ 5 מדינות בארהב כבר הודיעו כי יחילו את חוק החרם במדינותיהן כנגד חברת בן אנד גריס ויוניליוור אולם היחידה שלא הצטרפה עד עתה ולא החילה את חוק החרם היא מדינת ישראל עצמה. דגן קורא כצעד ראשון

"להוציא את מוצרי החברה משימוש בחברות ממשלתיות ובסיסי צה"ל"

ראש מועצת שומרון דגן מסביר את הצעד הדרמטי:

"הגיע הזמן להפסיק להכיל מדיניות של הסתה וחרם כנגד מדינת ישראל.

חברת יוניליוור פועלת כבר שנים ומשרתת את האג'נדות של תנועת ה- BDS, זאת בעצם אי התערבותה בהחלטה החמורה של בן אנד גריס העולמית שבבעלותה שלא למכור את הגלידה שלה ביהודה שומרון ורמת הגולן מסיבות פוליטיות.


מדינת ישראל מצדה מורידה את הראש בפניהם.

הזוי בעיני שהממשלה לא מצליחה לקדם את חוק החרם ולהחיל אותו על חברת יוניליוור ובן אנד גריס העולמית שפעם אחר פעם ראשיה פועלים ומדברים כנגד מדינת ישראל ואזרחיה.

אם מדינת ישראל לא מסוגלת לפעול נגד יוניליוור, הבשורה מגיעה היום מאיתנו בשומרון.

המדבקה הזאת היא תוצאה של אזרחים ועסקים רבים בשומרון ובכלל בישראל שהביעו כעס ואכזבה על הדרך בה נלחמת המדינה במי שמבקש להחרים אותה.

אנחנו מציעים לעסקים אפשרות להדביק את המדבקות האלו על מוצרים המיוצרים ע"י יוניליוור ובכך לאפשר ללקוחות להחליט אם הם רוצים לקנות מוצרים מחברה התומכת לכאורה ב- BDS או לבחור באלטרנטיבות ידידותיות יותר.

זו לא קריאה לחרם- זו קריאת השכמה לציבור הישראלי ולממשלת ישראל.

המדבקות האלו יופקו ויחולקו אצל עסקים שמעוניינים בכך, כשבמקביל בכוונתנו לפעול מול ממשלת ישראל ולדרוש מהם להפעיל סנקציות כלכליות על חברת יוניליוור, כשבשלב הראשון אנו דורשים להוציא את מוצרי החברה משימוש בחברות ממשלתיות ובסיסי צה"ל, כי אין אבסורד גדול יותר מזה שהמדינה וחייליה ימלאו את הכיסים למי שמבקש להחרים אותם".

(בתמונה: ראש מועצת שומרון בביקור חיזוק בבן אנד גריס ישראל בחודש יולי. קרדיט: רועי חדי)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: