תגובות

הותר לפרסום: רונן בר בן 55 הוא ראש השב"כ הבא | כל הפרטים

הממשלה אישרה היום (ב'), 11 באוקטובר 2021, ה' בחשון תשפ"ב, את מינויו של סגן ראש השב"כ, רונן בר, לתפקיד ראש שירות הביטחון הכללי.

המינוי ייכנס לתוקף ביום ה', 14 באוקטובר 2021, ח' בחשון תשפ"ב.


רונן בר בן 55 מהשרון, נשוי ואב לשלושה, בוגר תואר ראשון במדעי המדינה ופילוסופיה מאוניברסיטת ת"א, ותואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הארוורד במסגרת קרן וקסנר.

את שירותו הצבאי בצה"ל ביצע כלוחם בסיירת מטכ"ל, ולאחר מכן התגייס לשב"כ כלוחם ביחידת המבצעים.

במסגרת שירותו ארוך השנים למען ביטחון ישראל, לחם ופיקד על מבצעים רבים ברצועת עזה, ביהודה ושומרון ובלבנון. בשנת 2011 מונה לראש אגף המבצעים בשב"כ, בשנת 2016 מונה לראש אגף המטה האחראי על בניין הכח של הארגון ובשנת 2018 מונה לסגן ראש השירות, תפקיד אותו הוא מילא בשנתיים וחצי האחרונות.

במהלך השנים הוענקו למבצעים שהוביל בר וליחידות שעמד בראשן מספר פרסי ביטחון.

בשנת 1983-1987 רונן היה – לוחם בסיירת מטכ"ל.


בשנת 1993 נכנס לשירות כלוחם ביחידה המבצעית והשאלה למוסד לשליחות מבצעית.
בשנת 1996 מונה למפקד מבצעים בשטח.
בשנת 2001 מונה לסגן ראש יחידת המבצעים המיוחדים.
בשנת 2005 מונה לראש יחידת המבצעים.
בשנת 2010 מונה למדריך במכללה לביטחון לאומי.
בשנת 2011 מונה לראש אגף המבצעים.
בשנת 2016 מונה ראש אגף המטה, אחראי על בניין הכח והתכנון האסטרטגי של התכנית הרב שנתית של השירות.
בשנת 2018 מונה לסגן ראש השירות ואחראי על הפעילות האופרטיבית.

אחרי אישור הממשלה, אמר ראש הממשלה, נפתלי בנט: "רונן הוא לוחם אמיץ ומפקד נועז, שעסק לאורך כל חייו במשימה העליונה מכולן – הגנה על ביטחון ישראל. הוא סיכן את חייו לא פעם למען המולדת. רונן צמח בשורות הארגון ושירת בו בשורה של תפקידים שונים, בהם תרם תרומה כבירה לשמירה על ביטחון המדינה ואזרחיה. עם כניסתו כעת לתפקיד ראש השב"כ, אני בטוח כי הוא יצעיד את השירות קדימה לפסגות חדשות של עשייה ומצוינות".

צילום: קובי גדעון/ לע"מ.

גם שר הביטחון בני גנץ הוסיף: "רונן, בשמי ובשם כל מערכת הביטחון, בהצלחה. אנו מכירים שנים ארוכות, ואני בטוח שתבצע את תפקידך במסירות, במקצועיות, ובממלכתיות ותביא את הארגון לשיאים חדשים. בשנים האחרונות, שיפרנו משמעותית את זה שיתוף הפעולה הבין-ארגוני, וביחד נמשיך ונפעל כאגרוף אחד נגד הטרור ולמען ביטחון ישראל."
קרדיט: אריאל חרמוני, משרד הביטחון.

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, ברך את החייל שלו לשעבר, רונן בר – ראש השב״כ הנכנס: "אחרי האישור בממשלה, כבר אפשר לברך עם השם המלא. בהצלחה רבה לרונן בר, ראש השב"כ הנכנס. את רונן אני מכיר כבר למעלה מ-35 שנים, מהימים שפיקדתי על היחידה, והוא היה חייל צעיר בצוות דורון. מי האמין אז שמהצוות שלו ומצוות אלעד המקביל, יצאו ראש השב״כ וראש המוסד, דדי ברנע? ‏אתגרים רבים עומדים בפני השב״כ ומדינת ישראל, כולל סיוע נקודתי ומבוקר של השב״כ בראשות רונן בחיזוק ביטחון הפנים של מדינת ישראל כחלק מהתוכנית של המשרד בראשותי למלחמה במיגור האלימות והפשיעה ברחוב הערבי. רונן הוא הבחירה הנכונה כדי לעמוד באתגרים הרבים העומדים בפתח. ‏עלה והצלח!"


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: