תגובות

ירושלים: שני אחים הותקפו ברובע המוסלמי – ביהמ"ש שחרר את החשוד הערבי למעצר בית

שני אחים יהודים הותקפו ע"י חבורת ערבים ברובע המוסלמי בירושלים, תקיפה שכללה קללות, מכות ואף יריקה לפרצוף, והכל אל מול שוטרי מג"ב שהגיעו לאזור. ביהמ"ש הורה על חמישה ימי מעצר בית לחשוד. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "דורשים להאריך את מעצרו, הוא סכנה לציבור".

חבורת ערבים תקפה שני אחים יהודים ברובע המוסלמי בירושלים. בני החבורה קיללו אותם, היכו בהם ואחד אף ירק לעבר פרצופו של האח הבוגר, והכל לעיני שוטרי מג"ב שהגיעו לסייע. אחד התוקפים נעצר, ובית המשפט שחרר אותו למעצר בית לחמישה ימים. כעת דורש עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו להאריך את מעצר הבית של החשוד היות והוא מהווה "סכנה לציבור".

התקיפה אירעה לפני כשבוע וחצי בשעות הערב, כאשר צעדו שני האחים, תלמידי ישיבה בשנות העשרים לחייהם, ברחוב ויה דולורוזה בעיר העתיקה בירושלים. במכתב ששלח עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את האחים למשטרת מרחב דוד תואר כי כשחלפו על פני שני בני מיעוטים אשר ישבו ברחוב החלו האחרונים לקללם ללא כל סיבה.


במקום התפתח דין ודברים בין האחים לבני המיעוטים, או אז החלו התוקפים לדרוש מהאחים "לעוף משם". משלא זזו האחים "מיד החלו הערבים לתקוף אותם בדחיפות, קללות ואיומים". חבורת נערי בני מיעוטים הצטרפה לתקיפה, והחלו גם הם לקלל ולתקוף את האחים.

"אחד הנערים אף הגדיל לעשות ובעט על מרשי בעוצמה את אחד הכדורים הישר לפרצוף, כל פרצופו של מרשי הפך אדום", נכתב במכתב. האחים הזעיקו את המשטרה, אולם גם כאשר שני שוטרי מג"ב הגיעו לזירת התקיפה לא הצליחו לעמוד בפני כמות התוקפים הגדולה.

בהמשך חטף אחד האחים אגרוף חזק לביטנו ואף הוטח בקיר הרחוב בעוצמה, כל זאת לנגד עיני השוטרים. חולצתו של האח השני נקרעה ע"י הפורעים. רק לאחר ששוטרי המג"ב הצליחו להרחיק את האחים מבעד לתוקפים ולהעבירם מעבר לגדר הביטחון נעצרה התקיפה. גם אז "אחד הפורעים שראה שאינו יכול להגיע אל מרשי מפאת הגנתם של שוטרי המג"ב, הגדיל לעשות וירק בפיו על פניו של מרשי, פעולה מביישת ודוחה".

האחים הגישו תלונה במשטרה, ועודכנו כי אחד מהתוקפים נעצר. כאמור, בית המשפט הורה לשחררו למעצר בית לחמישה ימים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את האחים דורש להאריך את מעצר הבית של החשוד "על החשוד להישאר במער בית עד סוף ההליכים. תקיפת יהודים רק בשל היותם יהודים הינה טרור לאומני לכל דבר ועניין, והתוקף וחבריו מהווים סכנה ממשית לציבור. אני קורא למשטרה למצות את הדין עם התוקף ולעשות ככל הניתן בכדי ללכוד את התוקפים הנוספים ולהעמידם לדין".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: