תגובות

"המקרה הקשה ביותר בשנים האחרונות": אם נעצרה בחשד להתעללות קשה בבתה התינוקת

אם בת 32 נעצרה בחשד להתעללות בחסר ישע והזנחה לאחר שהתקבל דיווח מבית החולים אודות פעוטה כבת שנה וחצי שאושפזה בעקבות פרכוסים וצוות בית החולים הבחין בהתנהגות חריגה של האם דרך מצלמות. היום נעצרה לחקירה ומעצרה הוארך בבימ"ש השלום עד ליום 10.10.21.

פעוטה בת שנה וחצי מאושפזת מזה כחודש בבית החולים ״דנה-דואק״ לילדים שבמרכז הרפואי איכילוב – ת״א, לברור נוירולוגי עקב פרכוסים.

היא אושפזה במחלקת ילדים ולמרות שכבר הגיעה כשהיא מוזנת בזונדה, היא לא עלתה במשקל, המשיכה להקיא וסבלה מפרכוסים.


בדיקות שבוצעו באשפוז לא הסבירו את מצב הפעוטה ולכן המקרה עורר את חשד הצוות הרפואי והסיעודי במחלקה בניהולה של פרופ׳ רונית לובצקי. לאחר שהמקרה נדון על ידי צוות רפואי רב תחומי, הילדה הועברה לאשפוז ביחידה לטיפול נמרץ ילדים, שם בוצע צילום וניטור צמוד נוכח החשד שעלה לגרימת נזק מכוון. ואכן, במעקב של צוות היחידה לטיפול נמרץ ילדים, דרך מצלמות, אומת החשד.

ד״ר אילת רימון, מנהלת מלר"ד ילדים שמשמשת גם כיו״ר הועדה המוסדית למניעת התעללות בילדים, קבעה שמדובר בחשד למקרה חמור מאוד של תסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח, ובעזרת השירות הסוציאלי והמחלקה המשפטית הוכנסו לתמונה הרווחה והמשטרה. למרות שבחקירה ראשונית ובדיקה מול רופא הילדים בקהילה לא נמצאה עילה לחקירה, ד״ר רימון לא וויתרה ובעזרת השירות הסוציאלי ובקשר הדוק עם המשטרה והפרקליטות, הובאה האם למעצר ולחקירה.

כעת, בזכות ערנות הצוות המטפל, הילדה החלה לעלות במשקל, הפסיקה להקיא ואף הפרכוסים מהם סבלה פסקו.


״מדובר במקרה ההתעללות הקשה ביותר שחווינו בשנים האחרונות בבית החולים. אני מקווה שהצדק יהיה עם הפעוטה, ושהתנהלות הרשויות תהיה כזו, שתבטיח את הפסקת ההתעללות לנצח. הזדעזעתי לשמוע שבמדינת ישראל מניעת אוכל מפעוטה לא מוכרת לכל גורמי המקצוע כהתעללות בדרגה החמורה ביותר. לא רק פגיעה אקטיבית מצדיקה הליכים משפטיים קיצוניים. מדובר בפעוטה בת שנה וחצי שעדיין במשקל של ילוד! איננו יודעים מה הנזקים העתידיים אם בכלל מהם תסבול, וכולי תקווה שתצליח להחלים ולהישאר ללא פגיעה ארוכת טווח. כעת כולנו ב׳דנה׳ מקווים לראות שיפור מהיר אצל הפעוטה, ומאחלים שמהיום היא תזכה רק לטיפול מסור וצמוד ובעיקר מלא חמלה ואהבה, בבית החולים וגם לאחר השחרור״.

מדוברות המשטרה מחוז ש"י נמסר: "משטרת ישראל פתחה בחקירה בגין חשד להתעללות בחסר ישע והזנחה לאחר שהתקבל דיווח מבית החולים אודות פעוטה כבת שנתיים שאושפזה בעקבות פרכוסים. על פי הדיווח צוות בית החולים הבחין בהתנהגות חריגה של האם והיא נצפתה במצלמות. היום נעצרה לחקירה האם (32) תושב יו"ש ומעצרה הוארך בבימ"ש השלום עד ליום 10.10.21".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: