תגובות

אחרי 5 ימי שביתה והפגנות: הסתיימה שביתת מעונות היום

הושגו הבנות בין שר האוצר אביגדור ליברמן, שרת הכלכלה והתעשייה אורנה ברביבאי, יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו"ר ארגוני מעונות היום: הסתיימה שביתת מעונות היום. מעונות היום יחזרו מחר (ו') לפעילות.

לאחר 5 ימי שביתה והפגנות סוערות בהשתתפותן של אלפי מטפלות ומשפחות, הסתיימה שביתת מעונות היום בפיקוח. ארגוני מעונות היום והמטפלות הגיעו להסכמה עם משרד האוצר על קידום מתווה העלאת שכר המטפלות בפעימה ראשונה שייחתם בימים הקרובים, ופתיחת במו"מ קצוב בזמן על העלאת סל המחירים בהשתתפות המדינה. המו"מ ילווה על ידי שר האוצר אביגדור ליברמן.

סוכם כי הגורמים יפנו לוועדת המחירים המשותפת למשרד האוצר וזרוע העבודה במשרד הכלכלה והתעשייה, בבקשה לביצוע בדיקת בסיס של התעריף המפוקח – בדיקה שלא נעשתה ב-10 השנים האחרונות – מתוך רצון למימוש מסקנותיה בתחילת שנת הלימודים הבאה.
במסגרת בדיקת הבסיס יבחנו כלל הטענות של הארגונים לגבי פערי תעריפים ועלויות (לרבות שכר, תקינה, עלויות רגולציה, שכירות ותפעול) שאינן נכללות בתעריף הנוכחי.
בשל העובדה כי תהליך עדכון התעריף ייארך זמן, ובשל ההבנה שחלק מהקשיים במסגרות נבעו בצל משבר הקורונה, סוכם כי האוצר והארגונים ייבחנו מתן מענה זמני שיגובש בין הצדדים בהקדם.


שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי, בהתייחס לסיום שביתת מעונות היום: "לאחר מאמצים רבים שנעשו בחודשים האחרונים ע"י זרוע העבודה במשרד הכלכלה והתעשייה ומשרד האוצר, אני מברכת על הגעה להסכמות בנושא מעונות היום ועל סיום השביתה. כעת יוכלו לשוב לעבודה עשרות אלפי הורים כאשר המטפלות ימשיכו בעבודתם המסורה והחשובה בחינוך ילדינו. כפי שאמרתי לארגוני מעונות היום, אני מחויבת להמשיך ולעסוק בנושא".

מארגוני מעונות היום והמטפלות נמסר: "לאחר מאבק ארוך וממושך פרצנו את התפיסה שהייתה חסומה במשך שנים רבות והובלנו את הממשלה לקבל אחריות על הגיל הרך. מלוא המשאבים יוקצו למחנכות-מטפלות . המאבק הנחוש העלה את קרנם של המטפלות שקיבלו את ההכרה לה הן ראויות. העלנו על סדר היום הציבורי והפוליטי את החשיבות החינוך לגיל הרך. אנחנו מודים לאלפי ההורים על התמיכה וההשתתפות באירוע הסולידריות הכי גדול של השנים האחרונות".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: