ברוב של 32 נגד: הקואליציה הפילה את החוק למען בעלי מוגבלויות – בהתמודדות מול המשטרה

ברוב של 32 נגד מול 27 בעד הקואליציה הפילה את החוק החברתי למען בעלי מוגבלויות בהתמודדות מול המשטרה של ח״כ משה אבוטבול (ש״ס).

בעקבות שורה של מקרים שאירעו בשנה האחרונה בהן צפה הבעיה של התמודדות אנשי משטרה מול בעלי מוגבלויות, הגיש ח״כ משה משה אבוטבול ועוד שורה של ח״כים הצעת חוק שבאה לעשות סדר בנושא, ולהביא לכך שבכל תחנת משטרה יהיו שוטרים עם התמחות להתמודדות והבנה מול בעלי מוגבלויות.

בנאומו בהצגת החוק במליאה אמר ח״כ אבוטבול: ״הצעת החוק באה לעשות סדר בנושא כאוב שלנו כחברה חשוב לעשות בו סדר, אחר ולמרבה הכאב היו מקרים רבים של התנגשות וחוסר הבנה מול בעלי מוגבלויות, ולא כל המקרים הגיעו לתקשורת. ראינו מקרים קשים מאוד של אכיפה משטרתית כנגד בעלי מוגבלויות וחוק זה הינו כורח המציאות וזהו חוק חברתי ביותר. תקוותי כי הצעת החוק תאושר וכל חברי הבית יתמכו בו, אין כאן ימין ושמאל, כולנו בני אדם וזה מחייב את כולנו להסדיר את הנושא״.


סגן השר לביטחון פנים יואב סגלוביץ' הודה שיש בעיה בתחום אך אמר שמתנגד להעלאת החוק של האופוזיציה בטענות שונות ביניהם חוק לצנעת הפרט וכד.

יו״ר ש״ס ח״כ אריה דרעי תקף את סגלוביץ' במליאה: ״תתנו לחוק לעבור ונדון בכובד ראש בוועדות על הנושא. לא ייתכן בעקבות כך שזו הצעה של האופוזיציה אנשים בעלי מוגבלויות ימשיכו לסבול בעקבות התנגדותכם״.

כאמור בהמשך בהצבעות הקואליציה התנגדה לחוק והוא נפל ברוב של 32 נגד בעוד 27 הצביעו בעד, כאשר ח"כ אבוטבול צועק על האכזריות של הקואליציה והממשלה שיש להם כסף רב לחלק לרפורמים, לקציני הצבא, למנסור עבאס למגזר הערבי אבל זה נגמר כשמדובר בשכר לחיילים או בתקציבים לחרדים, או לחינוך מיוחד ובעלי מוגבלויות.

"אם יהיו מקרים כואבים בין שוטרים לבעלי מוגבליות שכולם ידעו שזה בגלל הממשלה הרעה הזו", ח"כ אבוטבול.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: