תגובות

השר לביטחון הפנים בכנס חירום בדרום: ״שתי פלוגות מג״ב ירדו דרומה בתקופה הקרובה״

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, התייצב הבוקר בלהבים לכנס חירום שקיימו 13 ראשי הרשויות והערים בדרום ואורגן על ידי ראש המועצה המקומית להבים, מר יוסי ניסן.

השר פתח והציג לראשי הרשויות את התוצאות לפעולות הנעשות כבר עתה להתמודדות עם הפשיעה בדרום. כדוגמא הציג השר את נתוני המעצר עד תום ההליכים (מע״ה) על בסיס השוואתי בין תשעת החודשים הראשונים של 2021 ל-2020 כולה:


■ גידול של מע״ה של מעל ל-100% בנושאי סחיטה ופרוטקשן.

■ גידול של קרוב ל-300% במע״ה בעקבות ארועי ירי.

■ גידול במע״ה של 50% בתפיסת אמל"ח.

■ גידול של 100% במע״ה בעקבות פשיעה חקלאית.

למרות ההצלחות הנ״ל של מחוז דרום של משטרת ישראל, מספר אירועי הפשיעה גדל בצורה משמעותית בעקבות שומר החומות, ולכן תחושת הביטחון של אזרחי הדרום היא בשפל.


לשם כך הציג השר לראשי הרשויות והערים את קפיצת המדרגה המתוכננת בדרום לאחר אישור תקציב המדינה, שאחד הביטויים לה יהיה בתוספת של מעל ל-300 שוטרים לדרום.

בכדי לסגור את הפער עד שקפיצת המדרגה תורגש בשטח, חשף השר לראשי הרשויות והערים כי הוא בוחן אפשרות להוסיף באופן מידי שתי פלוגות מג״ב שיתחילו לפעול תחת פיקוד מחוז דרום של משטרת ישראל למשך חצי השנה הקרובה. זאת עד שיבואו לידי ביטוי בשטח התוספות במסגרת תקציב המדינה ל-2022 למשרד לביטחון הפנים.

בתום הדיון השר בר-לב סיכם ואמר: ״צריך קודם לעצור את כדור השלג המתגלגל ולאחר מכן להתחיל לגלגל אותו לכיוון ההפוך. אין לציבור סבלנות ובצדק! המציאות היא כאן ועכשיו ויש צורך במענה מהיר. לכן אני בוחן את האפשרות להוסיף באופן מידי שתי פלוגות משמר הגבול לדרום".

עוד הוסיף השר, "האחריות שלי היא כפולה. מצד אחד, האחריות כשר לביטחון הפנים וכמוביל התוכנית למיגור הפשיעה והאלימות ברחוב הערבי. והאחריות הנוספת יחד עם שרים נוספים בהובלת ראש הממשלה במאבק – להצליח במיגור הפשיעה, אבל לא פחות חשוב בצמצום הפערים בין התושבים היהודים בדרום לתושבים הבדואים. זאת המטרה שלנו ואני מבטיח לכם ראשי רשויות וערים שכולנו ביחד נצליח״.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: